Wystawa Krzysztofa Szlapy „In love with nature” już w niedzielę

Spotkanie autorskie odbędzie się 12.06.2022 godz.17:00 Spotkanie poprowadzi Agnieszka Nowok-Zych. Wystawę można oglądać do połowy września.

Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc: info@scenazaszyba.pl.

– Jak wybrzmiewa las, jak wibrują jego poszczególne, strukturalne fragmenty, w jaki sposób do nas przemawia, jak się komunikuje? Wreszcie, jak pojąć jego fraktalną naturę nieskończoności a zarazem ograniczoności? (…) Istnieje pewne stare powiedzenie, które głosi, że ktokolwiek chciałby zobaczyć niewidzialne, musi bardzo głęboko wniknąć w to, co widzialne.
Krzysztof Szlapa, autor cyklu In Love with Nature konsekwentnie rozwija w swej twórczości zbieżny z tym poglądem sposób (fotograficznego) opisu świata, a jednym z ważniejszych, jeśli nie najistotniejszych, obszarów twórczych eksploracji jest szeroko pojęty stosunek człowieka do natury, a być może i natury do człowieka, próba przybliżenia się do Tajemnicy. Mowa o intuicji wykształconej dzięki wewnętrznemu nasłuchiwaniu przy wsparciu osobistej, psychofizycznej percepcji – Jerzy Orawski

Krzysztof Szlapa to fotograf średniego pokolenia, członek ZPAF OŚ, kurator, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego, wykładowca kursów Uniwersytetu Otwartego UŚ, mieszka i tworzy w Katowicach, na co dzień pracuje w Szkole Filmowej im. Krzysztofa
Kieślowskiego.

Link do portfolio autora znajduje się tutaj: https://krzysztofszlapa.myportfolio.com

Wydarzenie wsparto w ramach programu Mikrogranty realizowanego przez Katowice Miasto Ogrodów.

Fundacja Konsek Kultury 

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.