Bytom: Dzień Dziecka w Parku Miejskim

Dzień Dziecka tuż tuż. Jeśli szukacie pomysłów, jak spędzić ten dzień ze swoimi pociechami, z pewnością znajdziecie coś dla siebie w programie Parkowego Dnia Dziecka. Zapraszamy 1 czerwca do Parku Miejskiego.

Konkursy i zabawy na wolnym powietrzu, warsztaty taneczne, konkurencje sportowe, a nawet spektakl operowy – to tylko część atrakcji, jakie czekają na najmłodszych mieszkańców naszego miasta z okazji ich święta. Zabawa, muzyka Do wspólnego świętowania zaprasza Opera Śląska, która tego dnia o 11.00 na plenerowej scenie wystawi jednoaktową operę – „Flis” Stanisława Moniuszki w wykonaniu zespołów artystycznych bytomskiego teatru.

Widowisko opowiada historię Zosi, zakochanego w niej Flisaka Franka oraz przybyłego na wieś ze stolicy fryzjera Jakuba. Libretto w zaskakujący sposób splata ze sobą losy tej trójki bohaterów, odkrywając jednocześnie rodzinną tajemnicę. Po spektaklu nie zabraknie m.in. spotkań z artystami, warsztatów baletowych i wokalnych oraz występów uczniów szkoły baletowej czy wychowanków młodzieżowych domów kultury.

W zdrowym ciele…

W tegoroczne obchody Dnia Dziecka włączyły się Szpital Specjalistyczny nr 2 oraz Śląski Uniwersytet Medyczny, które przygotowały Miasteczko zdrowia dla dzieci. I tak na Polanie Piknikowej od 12.00 do 17.00 czekać będą stanowiska profilaktyki prozdrowotnej m.in.: konsultacje pediatryczne, dietetyczne, alergologiczne, a także zajęcia i zabawy, którym przyświeca hasło: Ruch to zdrowie.

Nie zabraknie też prezentacji sprzętu policyjnego i strażackiego. Imprezą towarzyszącą będzie Filmowa Gra Miejska – V edycja konkursu w formie gry terenowej dla uczniów poszerzająca wiedzę filmową organizowana przez Technikum nr 4. Dla wszystkich otwarta będzie również mała strefa gastronomiczna, wypoczynku i chilloutu.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.


Urząd Miasta Bytomia

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.