„Pracownicy i pracodawcy”. Młodzież na debacie w Senacie

W piątek, 20 maja na zaproszenie Wicemarszałkini Senatu Gabrieli Morawskiej- Staneckiej oraz posła Króla młodzież ze szkół w Mysłowicach i Tychach wzięła udział w debacie w ramach cyklu „Dialogi Senackie”.

Tematem spotkania było „Pracownicy i pracodawcy”. Wzięli w nim udział m.in. Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki, dyrektor personalny w Eden Springs Sp.zo.o Beata Stola oraz przewodniczący Związkowej Alternatywy Piotr Szumlewicz.

Organizatorem debaty jest ruch młodzieżowy „Gadka senacka” przy współpracy z Kancelarią Senatu, Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Fundacją Wolna Szkoła oraz Protestem z Wykrzyknikiem. Uczniowie mieli okazje dowiedzieć się jak wygląda organizacja związków zawodowych, w czym mogą one pomóc oraz jak wygląda ich współpraca z pracodawcami. Głos w debacie zabierał również Marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

„Takie spotkania są potrzebne, każdy z nas powinien wiedzieć, jakie przysługują mu prawa pracownicze.” podkreśliła Senator Gabriela Morawska- Stanecka.

Biuro Senatorskie Gabrieli Morawskiej-Staneckiej

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.