Koncepcja rozbudowy Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze

19.04.2022 roku odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty i Spraw Społecznych Rady Gminy Miedźna. Podczas komisji szczegółowo omawiano koncepcję rozbudowy Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze.

Już w 2019 r. w czasie zebrań sołeckich Wójt Gminy Miedźna Jan Słoninka zapewniał, że zrobi wszystko aby zaprojektować rozbudowę lub budowę szkoły w Górze. Przypominamy jednocześnie, że Szkoła w Górze w 2019 roku została pięknie wyremontowania i była nawet pokazywana przez media ogólnopolskie jako szkoła wzorcowa do godnego naśladowania.Jesteśmy przekonani, że analizowane projekty również znajdą tak szerokie uznanie.

Wywiązując się ze złożonych wcześniej obietnic, w tym roku budżetowym zostały zaplanowane środki finansowe w budżecie gminnym na projekt rozbudowy-budowy szkoły-to kwota 300 000 zł.

W trakcie spotkanie wzięto pod uwagę dwa projekty-dwa modele:

  • rozbudowa aktualnej szkoły,
  • budowa szkoły w nowej lokalizacji.

Rozważano również rozbudowę i budowę szkoły systemem tradycyjnym i modułowym.Rozbudowa bądź budowa szkoły będzie miała bardzo duży wpływ na komfort edukacji dzieci i młodzieży w Górze.

W planach w wariancie budowy modułowej szkoły w nowej lokalizacji uwzględniono podzielenie klas na dwa budynki:

  • klasy 0-3 w jednym budynku
  • klasy 4-8 w drugim budynku.

Klasy 0-3 przejdą do nowego obiektu. Pojawia się również możliwość utworzenia większej liczby klas „ 0” w „nowej szkole”. Tworząc oddziały „O” w budynku szkolnym odciążone zostaje przedszkole, które wolne miejsca po 6-latkach będzie mogło wykorzystać przy naborze dzieci młodszych. Również w budynku „nowej” szkoły pojawiła się koncepcja filii biblioteki. Klasy 4-8 pozostaną w aktualnym obiekcie szkoły ze względu na doskonale wyposażoną bazę materiałów i sprzętu edukacyjnego – informatycznego dla dzieci starszych. Nie będzie potrzeby przenoszenia i przebudowywania całej sieci edukacyjnej, która aktualnie pracuje nienagannie.Komisja przebiegała żywiołowo i szczegółowo analizowano projekty z ogromnym zainteresowaniem. Wszyscy zebrani na komisji jednogłośnie wskazali potrzebę rozbudowy lub budowy w nowej lokalizacji (ul. Cmentarna) szkoły w Górze.

Gmina Miedźna

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.