Na deski gliwickiego teatru już wkrótce trafi jedna z najzabawniejszych fars mistrza tego gatunku Raya Cooneya. Widzowie będą musieli się mocno trzymać foteli, żeby z nich nie spaść ze śmiechu. 21 maja o godz. 19.00 Teatr Miejski w Gliwicach zaprasza na premierę spektaklu „Wszystko w rodzinie” w reżyserii Andrzeja Nejmana, popularnego aktora, a zarazem specjalisty od skutecznego rozbawiania publiczności.

– Ray Cooney to autor uwielbianych przez widzów sztuk takich jak Mayday, Mayday 2, czy Okno na parlament. To tytuły, które nigdy nie zejdą z teatralnych desek. Wszyscy je uwielbiamy. Z ekscytacją i przyjemnością przygotowuję w Gliwicach „Wszystko w rodzinie” – mówi Andrzej Nejman.

W słynnym szpitalu św. Andrzeja w Londynie personel przygotowuje się do wystawienia świątecznego przedstawienia dla pacjentów. Jednocześnie najlepszy lekarz, wysokiej klasy specjalista doktor Mortimore przygotowuje się do wygłoszenia wykładu, który ma mu przynieść awans i sławę. Porządek tego dnia zostaje jednak zaburzony przez nagłe pojawienie się pewnej znajomej… Dawne romanse doktora Mortimora zmuszają go do nerwowych kombinacji i absurdalnych działań. Co z nich wyniknie? Z pewnością niezły ubaw.

– Przygotowaliśmy rozrywkowy hit, w którym królują: dowcip, zawrotna akcja, błyskotliwe dialogi i…  idiotyczne decyzje bohaterów.  Reżyserska ręka Andrzeja Nejmana oraz poczucie humoru naszego zespołu aktorskiego są gwarancją doskonałej zabawy. „Wszystko w rodzinie” nie jest spektaklem dla nudziarzy. Bo przecież tylko pozbawieni humoru ponuracy nie mający zdrowego dystansu do samych siebie sprowadzają na nas wszelkie nieszczęścia i smutki! Ich do teatru nie zapraszamy, ale wyłącznie tych, którzy lubią od czasu do czasu pośmiać się do rozpuku – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.   

Premiera spektaklu rozpocznie się 21 maja o godz. 19.00, spektakl zobaczycie także 22, 26, 27, 28 i 29 maja. Więcej o spektaklu na stronie internetowej: www.teatr.gliwice.pl.

UM Gliwice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.