Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że decydując się na kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, ryzykujemy życie nie tylko swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Przekonała się o tym 39-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego, która mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu jazdę zakończyła w przydrożnym rowie.

Wczoraj po 21 policjanci z komisariatu w Łodygowicach pełnili służbę w rejonie ulicy Lipowskiej. W pewnym momencie w przydrożnym rowie zauważyli samochód. Za kierownicą siedziała 39-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego. Świadek, z którym rozmawiali policjanci, widział, jak auto zjechało do przydrożnego rowu i uderzyło w betonowy przepust wodny. W wyniku zdarzenia 39-latka na szczęście nie doznała obrażeń ciała. Gdy policjanci sprawdzili jej stan trzeźwości okazało się, że miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi jej wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

Zaburzenia równowagi, osłabienie refleksu, zbyt wysoka ocena własnych możliwości, upośledzenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, czy zaburzenia widzenia — to tylko niewielka część objawów, które pojawiają się po wypiciu alkoholu. Decydując się na kierowanie samochodem pod wpływem nawet niewielkiej ilości alkoholu, ryzykujemy życie nie tylko swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Policja Śląska

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.