Noc Muzeów 2022 na Śląsku – zobacz gdzie warto się wybrać  

Jak co roku w maju instytucje kultury otwierają się dla zwiedzających nocą. Noc Muzeów 2022 przypadła na sobotę 14 maja. Zobacz jakie atrakcje czekają na mieszkańców i zwiedzających Śląsk.

Tychy

Dla wszystkich Tyszan i odwiedzających miasto w tę szczególną noc atrakcje przygotowało Muzeum Miejskie w Tychach wraz z Tyską Galerią Sportu. 14 maja można wziąć udział m.in. w autorskim oprowadzaniu z kuratorkami Barbarą Kubską i Ewelina Lasotą podczas otwarcia wystawy „Barbara Kubska – Zygmunt Kubski. Czas nieutracony”, o której pisaliśmy oraz w wieczornym zwiedzaniu stadionu miejskiego. Szczegółowe informacje na temat wydarzeń znajdziecie na stronie Urzędu Miasta Tychy.

Racibórz

Zwiedzanie Zamku Piastowskiego z przewodnikiem i duchami czy przejażdżka Ikarusem? W tym roku w Raciborzu i okolicach turyści nie będą narzekać na brak atrakcji. Zwiedzić nocą można na przykład Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach. Odsyłamy do szczegółów.

Chorzów

Miasto ognia i blasku, pod tym hasłem w sobotnią noc można będzie zwiedzać Chorzów, a w programie odwiedziny w Urzędzie Miasta, zwiedzanie podziemi byłego zakładu badawczo-doświadczalnego Huty Kościuszko i podróże tramwajami ze sztuką. Atrakcje przygotowało również Muzeum Hutnictwa, nocne zwiedzanie, szychta z hutnikiem i warsztaty dla najmłodszych, to tylko niektóre z nich. Szczegóły tutaj.

Świętochłowice

Zabawkowa Noc Muzeów w Muzeum Powstań Śląskich, czyli odkrywanie dawnych zabaw oraz zwiedzanie obiektu będą czekać na odwiedzających Świętochłowice w sobotnią noc. Odsyłamy Was do szczegółów.

Katowice

O Nocy Muzeów w Katowicach przeczytasz na portalu Katowice Teraz.

Beskid Śląski i okolice

O Nocy Muzeów w Bielsku-Białej, Żywcu, Ustroniu, Wiśle i okolicach przeczytasz na portalu Beskid Śląski 24.

Obrazek domyślny
Natalia Wrocławska

Redaktorka prowadząca Śląskiej Opinii. Prowadzi podcast Szum Sporego Miasta.