91-latek popłynie w zawodach na Basenie Brynów

W sobotę 14 maja na katowickim Basenie Brynów pojawi się ponad 230 pływaków i pływaczek z całej Polski, Ukrainy i Słowacji, by rywalizować w Otwartych Mistrzostwach Śląska Masters.

Mistrzostwa odbędą się w kilkudziesięciu konkurencjach i kategoriach wiekowych. Najmłodszy zawodnik ma 20 lat, ale wśród zarejestrowanych uczestników jest 91-letni pan Jan oraz 90-letnia pani Urszula. Publiczność będzie mogła także kibicować dwukrotnemu olimpijczykowi Marcinowi Kaczmarkowi.

Zawodnicy będą rywalizowali w swoich kategoriach, a ich wyniki będą porównywane do rekordu świata w danej kategorii wiekowej. Ci, który najbardziej zbliżą się do rekordu w swojej kategorii, zdobędą nagrody główne: 1000 zł za pierwsze miejsce, 500 zł za drugie i 300 zł za trzecie. Wśród wszystkich zawodników zostanie także rozlosowany ufundowany przez sponsora rower.

Katowicka Agencja Wydawnicza

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.