W bytomskiej placówce panie szyją ekologiczne torby. Dochód ze sprzedaży wesprze uchodźców 

W Bytomskim Ośrodku Edukacji w ramach wieczorowych kwalifikacyjnych kursów zawodowych panie szyją ekologiczne torby na zakupy. Od poniedziałku torby można kupić w sklepie z odzieżą ToTutaj przy ulicy Żołnierza Polskiego 16. Cały dochód zostanie przekazany na rzecz wsparcia uchodźców mieszkających w Bytomiu.

Bytomski Ośrodek Edukacji włączył się w akcję pomocy na rzecz uchodźców z Ukrainy. Nauczyciele ośrodka oraz osoby biorące udział w kursach zawodowych szyły już kominiarki w ramach akcji Szyjemy dla Ukrainy, którą zainicjowała społeczność Szkoły Podstawowej nr 45 w Szombierkach. Pracownicy BOE wspierali również funkcjonowanie minimarketu, który udzielał pomocy żywnościowej dla uchodźców.

Przed torbami apteczki i pościel

– Uszyłyśmy również podręczne apteczki, które zostały wyposażone w leki i środki opatrunkowe przez Szkołę Podstawową Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu, Przedszkole Miejskie nr 30 w Bytomiu, pracowników BOE oraz prywatnych darczyńców. Wzięłyśmy także udział w szyciu pościeli dla uchodźców razem z Zespołem Szkół Administracyjno – Ekonomicznych i Ogólnokształcących. Teraz szyjemy bawełniane torby ekologiczne na zakupy – mówi Joanna Miliszewska z Bytomskiego Ośrodka Edukacji.

Od poniedziałku w sprzedaży

Ekologiczne torby można kupić w ToTutaj-charity shop, sklepie z odzieżą, który znajduje się przy ul. Żołnierza Polskiego 16. – Na początek otrzymałyśmy 50 toreb, które prezentują się elegancko, są na nich barwy ukraińskie. Sztuka kosztuje 25 złotych, a cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na pomoc uchodźcom. Prosimy o płatność gotówką – podkreśla Elżbieta Kaczor, prezeska Fundacji ToTutaj-Oficyna.

W Bytomskim Ośrodku Edukacji są przygotowywane kolejne torby, który też trafią do sprzedaży.

Urząd Miasta Bytom

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.