Rybnik: W Mechaniku powstanie „LUFT AZYL”

„LUFT AZYL to podstawa” – tak nazywa się projekt, który zwyciężył w tegorocznej edycji, organizowanego już po raz piąty Budżetu Partycypacyjnego Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika.

Pomysł, wymyślony przez uczniów Zespołu Mechaniczno-Elektrycznych zakłada stworzenie przyszkolnego miejsca wypoczynku uczniów na świeżym powietrzu. W ramach projektu mają zostać zakupione ławostoły, również takie z zadaszeniem. W ich sąsiedztwie posadzone zostaną drzewa owocowe.

Pomysł „Mechanika” był jednym z 9 projektów zgłoszonych przez rybnickie szkoły średnie do tegorocznej edycji konkursu.

Pokonał takie propozycje jak: 

  • “Teatr dźwięczny – teatr wdzięczny”  I LO im. Powstańców Śląskich
  • “Fryczowskie gierki”  II LO im. A Frycza Modrzewskiego 
  • “Kreatywność kluczem do przyszłości – wyposażenie warsztatu filmowo-fotograficznego” z IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
  • “Strefa Relaksu” V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi 
  • “O tym jak z bele kogo zrobić fachmana” Zespołu Szkół Technicznych 
  • “Profesjonalna stacja meteorologiczna dla ZSE-U w Rybniku sposobem na rozwijanie zainteresowań przyrodą i środowiskiem” Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych
  • “Przystanek ZSB” Zespołu Szkół Budowlanych 
  • “Street Workout przy piątce”  Technikum nr 5 Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera.

Założeniem Budżetu Partycypacyjnego MRM jest promowanie postaw obywatelskich wśród młodzieży, poprawa warunków nauki oraz poszerzanie horyzontów uczniów szkół średnich na terenie Miasta Rybnika. Kwota przeznaczona na realizację uczniowskich pomysłów to 10 tys. zł.

Wyboru zwycięskiego projektu dokonuje Komisja oceniająca złożona z: prezydenta Rybnika, jego zastępcy sprawującego nadzór nad Wydziałem Edukacji, koordynatora Młodzieżowej Rady Miasta oraz przedstawiciela Młodzieżowej Rady Miasta z każdej rybnickiej szkoły średniej.

W ramach poprzednich edycji, w Zespole Szkół Urszulańskich powstał ogródek meteorologiczny „UrsusMeteo”, w I LO otwarte zostało studio nagrań „Tu powstaje(MY)”, a w IV LO pracownia plastyczna „Plasticus Kopernicus”. Laureatem ubiegłorocznej edycji był Zespół Szkół Technicznych i jego „Tyglofonia, czyli rozgłośnia ZST”.

Więcej o na facebookowej stronie Młodzieżowej Rady Miasta 

Urząd Miasta Rybnika

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.