Mirek Breguła patronem chorzowskiej tężni

Legendarny wokalista zespołu Universe, Mirek Breguła, przez najbliższy rok będzie patronem tężni solankowej na Placu Hutników.

Tak zdecydował zwycięzca aukcji, którą sztab wspólnie z Urzędem Miasta zorganizowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dzięki temu pomysłowi na konto fundacji wpłynęło 5733 złote. Zwycięzcą licytacji został Tomasz Kazik – chorzowianin, który mieszka w Holandii. To właśnie on zdecydował o tym, kto będzie patronował miejskiej atrakcji, którą latem odwiedza wielu mieszkańców.

– Czuję się chorzowianinem i mimo że tu nie mieszkam, to bardzo ciągnie mnie do rodzinnego miasta – tłumaczy Pan Tomasz i dodaje – Wiem, że jest już jego pomnik na Placu Piastowskim, teraz będzie również patronem tężni. Ona odświeża umysł. Mirek kiedyś odświeżył mój.

Uroczyste nadanie imienia tężni odbędzie się 20 marca o godzinie 15:00. Wtedy zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica, a Henryk Czich z zespołu Universe zaśpiewa kilka utworów, które skomponował Mirek Breguła.

UM Chorzów

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.