Pokaz dronów w podziękowaniu za pomoc Ukrainie

Flagi Polski i Ukrainy, symbole pokoju, a także hasło „Nie dla wojny”, które w świetle ostatnich, bardzo dramatycznych wydarzeń, znów stało się aktualne na całym świecie. Takie obrazy ukazały się na niebie w piątkowy wieczór nad Chorzowem. To część wspieranej przez Metropolię inicjatywy, promującej zbiórkę Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz Ukrainy.

W pomoc ofiarom konfliktu włączyła się polska firma Astranate, realizująca świetlne pokazy plenerowe przy użyciu dronów. W partnerstwie z markami takimi jak InPost, wspólnie z Polską Akcją Humanitarną,  podziękowali Polakom za fantastyczną postawę i solidarność w niesieniu pomocy dla Ukrainy.

Zbiórka Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz Ukrainy – LINK.

– Niebo powinno kojarzyć się z pokojem, z marzeniami, z nadzieję, a nie wywoływać poczucia strachu czy zagrożenia w związku ze spadającymi rakietami – mówi Szymon Łukasik z Astranate.

– Chcieliśmy w ten sposób również przyłączyć się do podziękowań wszystkim mieszkańcom Polski i naszej Metropolii, którzy dosłownie otworzyli swoje domy dla osób, które szukają schronienia w naszych miastach – podkreśla Jacek Woźnikowski z Metropolii.

Widowisko na niebie zostało wykonane przy pomocy roju dronów pokazowych. Celem akcji było także zwrócenie uwagi na potrzebę koordynacji działań pomocowych, aby mogły stać się długofalowym wsparciem. Patronat nad wydarzeniem objęła Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. 

Metropolia GZM

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.