Wiosna z Fryderykiem. Ruszyła sprzedaż biletów

To będzie prawdziwa muzyczna uczta w niecodziennej, egzotycznej scenerii. Po pandemicznej przerwie „Wiosna z Fryderykiem”, jako cykl czterech koncertów, wraca do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach.

Wejściówki są do kupienia na stronie Teatru Miejskiego w Gliwicach, w kasie Teatru i Kina Amok oraz w Palmiarni Miejskiej na godzinę przed wydarzeniem. Pierwszy z koncertów już 20 marca!

Podczas tegorocznej edycji do Gliwic dotrą Echa XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego imienia Fryderyka Chopina ’21. Twórczość naszego muzycznego Wieszcza usłyszymy w wykonaniu jednych z najlepszych muzyków młodego pokolenia. W kolejne niedzielne wieczory – zaczynając od 20 marca – wystąpią: Piotr Alexewicz, Tomasz Marut, Martin Garcia Garcia, Leonora Armellini. Każdy z artystów zaprezentuje się w programie solowym. Koncerty uzupełnią interpretacje dzieł jeszcze innych twórców: Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Roberta Schumanna, Ferenca Liszta, Jeana-Philippe’a Rameau, Maurice Ravela czy Lowella Liebermana.

Unikatowe w skali kraju jest miejsce koncertów. Od 2010 roku to niezmiennie Palmiarnia w Gliwicach. Pomysł, by miejscem recitali były miejskie tropiki w Parku Chopina, narodził się w dwusetną rocznicę urodzin wybitnego kompozytora.

UM Gliwice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.