Turniej się nie odbył. Przyczyną awaria czy konflikt Prezydenta z aktywistą?

W sobotę 22 stycznia w chorzowskiej hali MORIS miał odbyć się turniej piłki nożnej dla dzieci. To element cyklu imprez, które realizowane są w ramach chorzowskiego Budżetu Obywatelskiego, a więc w efekcie głosowania mieszkańców. Turniej się nie odbył, jak informuje MORIS z powodu awarii cewki wyłącznika automatycznego wyłączania zasilania na wypadek pożaru. Urządzenie zostało już wymienione.

Jeszcze tego samego dnia wszystkich zainteresowanych przeprosiliśmy za niedogodności z tym związane zarówno obecnych na obiekcie, jak również poprzez stronę internetową, media społecznościowe  a także prowadząc rozmowy telefoniczne z przedstawicielami na miejscu. W tym tygodniu wraz z wnioskodawcą projektu i trenerami prowadzącymi zajęcia podejmiemy ostateczną decyzję dotyczącą nowej daty rozgrywek, o czym niezwłocznie wszystkich poinformujemy – napisała w oświadczeniu Alina Zawada, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji I Sportu w Chorzowie.

Jednak w sobotę Szymon Michałek, wnioskodawca projektu do Budżetu Obywatelskiego, oskarżył współpracowników Prezydenta Andrzeja Kotali o to, że odwołali turniej z powodu jego osoby. Według niego powodem miała być wzajemna niechęć, która narosła wokół konfliktu o stadion przy Cichej 9, oraz jego obecność na materiałach promocyjnych i podczas zaplanowanego wręczania nagród. Szymon Michałek reprezentuje grupę kibiców, którzy regularnie upominają o się nowy stadion dla Ruchu Chorzów. Jest też organizatorem Sektora Rodzinnego na stadionie Ruchu Chorzów.

Lojalność to jedna z tych cech, którą bardzo cenię u pracowników. Panowie prezydenci powinni być wdzięczni. Mimo że nie zgadzam się z Panią w kilku sprawach, jak na przykład ze słowami które padają w powyższym oświadczeniu, to jednak obrona swoich przełożonych do końca, mimo przegranej sprawy, musi być doceniona. Ludzie wyśmieją, ale prezydenci zapewne docenią. – odpowiedział Michałek na oświadczenie dyrektorki MORISu i kontynuuje – Medale i statuetki są gotowe. Krakowskim targiem, umówmy się, że rozda je pracownik MORiS, który ostatecznie wpuścił dzieci na halę. Ja ze swojej strony obiecuję brak agitacji politycznej, o którą jestem proszony w momencie organizacji imprez w Chorzowie. Rozpiskę meczów mam gotową, wszystkie kwestie dograne. Nic tylko grać.

Oprócz Michałka, jednym z bardziej charakterystycznych przeciwników politycznych Andrzeja Kotali jest Artur Żurek. Prywatnie ratownik medyczny, aktywnie komentujący w mediach społecznościowych działania chorzowskiej ekipy rządzącej.

Obaj są zdecydowanie bardziej aktywnymi krytykami działań Prezydenta Andrzeja Kotali, niż lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości. Jeden z nich zapewne zmierzy się w pojedynku wyborczym z Kotalą.

Obrazek domyślny
Sebastian Pypłacz

Redaktor naczelny Śląskiej Opinii. Wiceprezes stowarzyszenia BoMiasto. Członek zarządu Związku Górnośląskiego.