Nowa aplikacja mobilna Parku Śląskiego

W Parku Śląskim działa nowa aplikacja mobilna oraz serwis internetowy, który w ciekawy i użyteczny sposób spełni oczekiwania gości.

Aplikacja mobilna oraz serwis internetowy zbudowane zostały w oparciu o jeden dedykowany system zarządzania treścią. Dzięki temu zagwarantowany został – niezależnie od urządzenia, z którego korzysta użytkownik – spójny odbiór treści. Na stronie zawarte zostały informacje właściwe dla tego typu serwisu, natomiast wersja mobilna została wyposażona w funkcje, które w znaczny sposób ułatwiają im zaplanowanie i spędzanie czasu na terenie Parku Śląskiego.

Na szczególną uwagę zasługuje aplikacja mobilna, która wyposażona została w liczne udogodnienia. Jednym z nich jest interaktywny planer, który – po wyborze przez użytkownika interesujących go miejsc na mapie Parku Śląskiego – zasugeruje optymalną trasę umożliwiającą efektywne i bezstresowe zwiedzanie Zielonych Płuc Śląska. Poza tym goście mają okazję m.in. do zobaczenia zdjęć 360 najbardziej interesujących miejsc w Parku Śląskim oraz do wzięcia udziału w tematycznych grach terenowych. Korzystanie z aplikacji mobilnej możliwe jest dla użytkowników systemów Android w wersji 7.0 i wyższej oraz iOS w wersji 12 i wyższej.

Wykonawcą aplikacji moblinej i strony internetowej, jest Amistad sp. z o.o. z Krakowa. Łączna kwota zamówienia wyniosła 159 304,37 zł.

“Aplikacja internetowa – Koncepcje rozwiązań dla Parku Śląskiego” stanowi część zadania pn. “Budowa systemu informacji przestrzennej – II etap” (zadanie nr 16) prowadzonego w ramach umowy o dofinansowanie Projektu Miejskiego pn. “Modernizacja Parku Śląskiego” realizowanego w ramach drugiego obrotu środkami wracającymi z inicjatywy JESSICA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Park Śląski

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.