Gliwice: Uwaga kierowcy, zmiany przy ul. Chorzowskiej i Zbożowej

3 stycznia, rozpocznie się remont zatoki autobusowej przy ul. Chorzowskiej. Ze zmianami trzeba się liczyć również przy ul. Zbożowej, której fragment zostanie czasowo zamknięty ze względu na  budowę  sieci kanalizacji deszczowej.

Remont zatoki autobusowej przy ul. Chorzowskiej rozpocznie się w poniedziałek 3 stycznia,  o godz. 7.00. Prace będą prowadzone w rejonie skrzyżowania ul. Dąbrowskiego, Zabrskiej i Poniatowskiego, w kierunku do centrum miasta.

– Na czas remontu zatoka autobusowa zostanie przeniesiona czasowo przed miejsce prowadzenia robót – informuje Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A., wykonawca robót.
Zakończenie remontu zaplanowano na 30 stycznia 2022 r. Termon może ulec zmianie w przypadku, gdy warunki atmosferyczne będą niekorzystne.

Również 3 stycznia rozpocznie się budowa kanalizacji przy ul. Zbożowej. Na czas prac z ruchu wyłączony zostanie odcinek od DK 88 do ul. Toszeckiej. Tym odcinkiem przejechać będą mogli wyłącznie kierowcy dojeżdżający do posesji. Objazd dla korzystających dotąd z przejazdu ul. Zbożową między DK 88 a ul. Toszecką zostanie poprowadzony sąsiednim zjazdem w kierunku ul. Orląt Śląskich i dalej do ul. Toszeckiej. Prace w tym miejscu powinny zakończyć się w I kwartale 2022 r.

Urząd Miasta Gliwice

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.