Rybnik doceniony za wsparcie biznesu

Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) uhonorował Rybnik za znaczące zasługi dla rozwoju sektora nowoczesnych usług biznesowych.

ABSLto wiodąca organizacja reprezentująca sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce. Zrzesza ponad 200 największych firm, wyznacza standardy i kierunki rozwoju branży, w której zatrudnionych jest już ponad 350 000 osób. 

Wyróżnienia wręczono podczas uroczystej gali „ABSL Appreciation Gala” – czyli organizowanego co dwa lata wydarzenia, w ramach którego doceniane są osoby, organizacje i inicjatywy mające wpływ na sektor usług biznesowych, społeczeństwo i edukację.

Nagroda dla Rybnika wpisuje się w kategorię „Liderzy – Miasta – wspierający sektor”, doceniającą samorządy i władze przyczyniające się do rozwoju sektora usług biznesowych,poprzez tworzenie przyjaznego, sprzyjającego otoczenia biznesowego, wspomagającego rozwój tego sektora w miastach.

– Rybnik, kojarzony do tej pory z górnictwem i ciężkim przemysłem, aktywnie wspiera rozwój nowoczesnych usług dla biznesu. Tworzymy przestrzeń, w której prywatni inwestorzy mogą budować kolejne obiekty z przeznaczeniem na powierzchnie biurowe. Nasze zaangażowanie zostało zauważone i docenione przez znaczące gremium – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera. – Potencjał inwestycyjny Rybnika i całej aglomeracji, coraz lepiej wykwalifikowane kadry, a także rozwój rynku nieruchomości biurowych, to oferta, obok której nie można przejść obojętnie – dodaje. 

Sektor usług biznesowych, to silnie rozwijająca się gałąź gospodarki. Obejmuje przede wszystkim outsourcing procesów biznesowych świadczonych dla klientów zewnętrznych, outsourcing IT, badania i rozwój (R&D), centra usług wspólnych (usługi kadrowe, HR, księgowość, informatyka) dla grupy organizacji.

Powstająca w Rybniku sfera usług dla biznesu, obejmuje tereny zlokalizowane w sąsiedztwie biurowca K1, u zbiegu ul. 3 Maja i Placu Armii Krajowej. Od wielu lat ta część miasta  jest obszarem biurowo-administracyjnym, to tu działają: ZUS, Urząd Skarbowy, biurowiec GAPR, firma Alan Systems. Sporym atutem tego miejsca jest bliskość dworca kolejowego z dużą liczbą połączeń lokalnych i międzynarodowych. Nie bez znaczenia jest też wybudowana w zeszłym roku Droga Regionalna oraz Droga Śródmiejska, które są kolejnymi atutami tego obszaru – dojazd do autostrady obecnie zajmuje ok. 10 min.

– Miasto przygotowuje kolejne nieruchomości dla potencjalnych inwestorów. Na przeciwko K1 do końca roku zmieniany jest plan zagospodarowania przestrzennego, który umożliwi w przyszłości powstanie kolejnej inwestycji z sektora nowoczesnych usług dla biznesu – zapowiada prezydent Piotr Kuczera. – Rozmawiamy z właścicielami nieruchomości na tym obszarze, mamy sygnał o gotowości realizacji inwestycji pod konkretnych najemców– mówi Kuczera.

Realizacja zagospodarowania terenu przez miasto jest planowana w latach 2022-2024 (parking wielopoziomowy, układ drogowy i przebudowa Palcu Armii Krajowej). Harmonogram prywatnych inwestycji jest uzależniony od dynamiki działań kolejnych inwestorów.

Urząd Miasta Rybnika

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.