Ostatni dzień głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego Sosnowca

W poniedziałek 18 października o północy, kończy się głosowanie w Budżecie Obywatelskim. To ostatnie godziny na wybór spośród 93 projektów zgłoszonych przez Sosnowiczan.

– Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim. Jeden głos jest w stanie przyczynić się do zmian w naszej najbliższej okolicy. Zostało tylko kilka godzin – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. W VIII edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zgłosili 106 projektów, z czego 93 zostały pozytywnie zaopiniowane. Projekty podzielono na 18 stref, w tym 14 zgromadzonych zostało w strefie ogólnomiejskiej.

W strefie lokalnej najwięcej projektów, na które można oddać głos, znajduje się w Pogoni – 8. – Wśród zgłoszonych propozycji są remonty ulic i chodników. Mieszkańcy nie zapomnieli również o swoich czworonogach, zgłoszonych zostało wiele wybiegów dla psów wyposażonych w urządzenia treningowe – dodaje prezydent Chęciński.

W poprzednich siedmiu edycjach mieszkańcy Sosnowca rozdysponowali blisko 50 milionów złotych na ponad 200 projektów. Do niedzieli, głos oddało 13 tysięcy sosnowiczan.

Mamy czas do 18 października. Wystarczy wejść na www.obywatelski.sosnowiec.pl. Formularz jest niezwykle prosty. Każdy mieszkaniec może oddać dwa głosy:

•   jeden głos na projekt rejonowy (79 projektów), •   drugi głos na projekt ogólnomiejski (14 projektów).

Uprawnionymi do głosowania są wszyscy mieszkańcy Sosnowca, bez względu na wiek. W przypadku osoby niepełnoletniej, należy podać imię i nazwisko rodzica/opiekuna. Głosować można na projekty z terenu całego miasta.

Urząd Miejski w Sosnowcu

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.