500 tabletów dla seniorów od Fundacji Biedronki – startuje nabór

Domy Pomocy Społecznej, hospicja, ZOLe i ZPO, czyli ośrodki całodobowej opieki nad seniorami mają szansę otrzymać od Fundacji Biedronki tablety. W sumie do rozdysponowania jest 500 wysokiej klasy urządzeń, które posłużą starszym mieszkańcom do kontaktów z bliskimi oraz edukacji w zakresie nowoczesnych technologii. 

Na pomoc mają szansę placówki z całego kraju, które świadczą usługi całodobowej opieki na rzecz osób starszych. Sposób ubiegania się o tablety jest bardzo prosty – wystarczy wypełnić krótki formularz, a następnie Fundacja Biedronki przeprowadzi kwalifikację zgłoszeń.

Pandemia pokazała nam, jak brak kontaktu z bliskimi wpływa na zdrowie i samopoczucie seniorów. Tablety będą służyły do podtrzymywania bieżących relacji z bliskimi w czasie pandemii, gdy ośrodki opieki są zamknięte dla odwiedzających, ale także gdy z innych powodów wizyta osobista nie jest możliwa. Dodatkowo wiemy, że personel DPSów chętnie wykorzysta sprzęt do prowadzenia innych zajęć, np. ćwiczeń pamięci  

Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji BiedronkiFundacja Biedronki przekaże zakwalifikowanym placówkom w formie darowizny urządzenia Samsung Galaxy Tab A7 10.4-SM-T505NZAAEUE z rozszerzoną 3-letnią gwarancją, etui oraz szkłem ochronnym.

Inne inicjatywy Fundacji Biedronki na rzecz ośrodków opieki

Od początku pandemii Fundacja Biedronki wspiera domy pomocy społecznej, ZOLe oraz hospicja,  dostarczając im środki ochronne, dezynfekujące i kosmetyki. Dotychczas z tej pomocy skorzystało 650 ośrodków, w których mieszka 55 tys. osób. W listopadzie Fundacja dostarczy kolejną turę produktów – tym razem w paczkach znajdą się rękawiczki nitrylowe oraz chusteczki nawilżane. Pomoc otrzymały też szpitale prowadzące oddziały covidowe. Do tej pory Fundacja w ramach programu pomocy w czasie pandemii przekazała blisko 2 tysiące palet z produktami.

Fundacja Biedronki

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.