Rusza kampania społeczna „Zmiany z głową”

10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego – z tego względu Samodzielny Publiczny Zakład Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Siemianowicach Śląskich we Współpracy ze Stowarzyszeniem Terapeutów Uzależnień „Trzeźwe Siemianowice” i grupą młodych filmowców przygotował kampanię społeczną pod nazwą „ZMIANY Z GŁOWĄ. Z pomocą psychologiczną”, której celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę kontaktu ze specjalistami, zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej dbałości o zdrowie psychiczne oraz przełamywanie stereotypowych reakcji otoczenia na istnienie problemów osoby w kryzysie, mając na uwadze sytuację pandemii Covid – 19. Kampania będzie trwać 2 miesiące.

W wybranych tramwajach na terenie Śląska oraz w internecie będzie można w tym czasie obejrzeć krótki spot zachęcający do dbałości o zdrowie psychiczne i uważności na innych.

Partnerami kampanii są Tramwaje Śląskie, Fundacja eFkropka, Kongres Zdrowia Psychicznego, Szkoła Filmowa im Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach, XIV LO im. mjr H. Sucharskiego w Katowicach, portal Śląska Opinia, Ströer Media.

Kampanię sfinansowano ze środków: Fundacji PZU, Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie, Urzędu Miasta Katowice oraz ze zbiórki publicznej.

Organizatorzy kampanii

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.