Sosnowiec: Ruszyło głosowanie w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego

Od 8 października sosnowiczanie mogą już oddać swój głos w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Na głosy czekają 93 projekty.

– Twój głos ma znaczenie. Choć brzmi to jak slogan, to jednak w Budżecie Obywatelskim sprawdza się. Jeden głos jest w stanie przyczynić się do zmian w naszej najbliższej okolicy – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W VIII edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zgłosili 106 projektów, z czego 93 zostały pozytywnie zaopiniowane. Projekty podzielono na 18 stref, w tym 14 zgromadzonych zostało w strefie ogólnomiejskiej.

W strefie lokalnej najwięcej projektów, na które można oddać głos, znajduje się w Pogoni – 8. – Wśród zgłoszonych propozycji możemy wymienić remonty ulic i chodników. Mieszkańcy nie zapomnieli również o swoich czworonogach, zgłoszonych zostało wiele wybiegów dla psów wyposażonych w urządzenia treningowe – dodaje prezydent Chęciński.

W poprzednich siedmiu edycjach mieszkańcy Sosnowca rozdysponowali blisko

50 milionów złotych na ponad 200 projektów.

Głosowanie trwa do 18 października. Wystarczy wejść www.obywatelski.sosnowiec.pl. Formularz jest niezwykle prosty. Każdy mieszkaniec może oddać dwa głosy:

•   jeden głos na projekt rejonowy (79 projektów), •   drugi głos na projekt ogólnomiejski (14 projektów).

Uprawnionymi do głosowania są wszyscy mieszkańcy Sosnowca, bez względu na wiek. W przypadku osoby niepełnoletniej, należy podać imię i nazwisko rodzica/opiekuna. Głosować można na projekty z terenu całego miasta.

Urząd Miejski w Sosnowcu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.