Human First Tour – ruszył pierwszy taki cykl konferencji skierowany do młodych ludzi

Na terenie Górnego Śląska oraz Zagłębia rozpędza się projekt Human First Tour, który swoją inaugurację miał wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. HuFT to pierwszy taki cykl konferencji organizowany dla młodych ludzi w szkołach podstawowych i średnich. 

Organizatorzy chcą stanąć z uczniami twarzą w twarz i opowiedzieć im historie, które będą pełne empatii i nadziei. Pokażą, że czasem słabość jest punktem wyjścia do siły, a oni nigdy nie są zupełnie sami w swoich problemach. Human First to idea, która pokazuje, że niezależnie od różnic to człowiek jest najważniejszy. Idea, która walczy ze stereotypami, stygmatyzowaniem i która ma zaszczepić w młodych ludziach poczucie własnej wartości, akceptację inności i otwartość na świat.

Ambasadorem projektu został Mariusz Kędzierski, młody artysta, który urodził się bez rąk, przez co od początku swojego życia musiał walczyć z przeciwnościami losu. Jak sam mówi, bariery istnieją tylko w naszych głowach i mimo krawędzi na jakiej stanął w pewnym momencie swojego życia, dzięki pomocy przyjaciela, zaczął walczyć o siebie i dotarł na sam szczyt artystycznej góry zdobywając 'Best Global Artist 2018′ ALL ROUND WINNER! w Dubaju oraz pierwszą nagrodę w kategorii 'Realism Art’ podczas GlobalArtAwards2018. Mariusz jest także mówca motywacyjnym występującym na całym Świecie, który teraz razem z HuFT inspiruje młodych ludzi.

„To niezwykle ważne, żeby w dzisiejszych czasach pokazywać młodym ludziom, że najwięcej zależy od nich – od ich decyzji, determinacji, otwartości na drugiego człowieka i na to, co nowe. Że mogą żyć i tworzyć swoją własną rzeczywistość, podążać za marzeniami własną drogą pozostając przy tym sobą” – Mariusz Kędzierski.

„Wierzymy w młodych ludzi i chcemy ich wspierać w trudnościach, z którymi się mierzą. Chcemy, aby ten projekt był odskocznią, która wyposaży ich w pewność siebie, da poczucie sprawczości, że mogą sprostać trudnościom i są bardzo ważni. Wszyscy” – Klaudia Teichmann inicjatorka projektu.

Human First Tour odwiedził już Racibórz, Radzionków, Katowice i Dąbrowę Górniczą oraz mniejsze miejscowości. Raz w tygodniu widzimy się w kilku szkołach z kilkaset uczniami. W całym roku szkolnym trasa przewiduje minimum 34 spotkania w szkołach oraz kilka dodatkowych spotkań otwartych organizowanych we współpracy ze Stowarzyszeniami i Radami Miast.

Human First Tour

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.