Komentarze po wyroku Trybunału Konstytucyjnego

W czwartek prezes Trybunału Konstytucyjnego ogłosiła wyrok w sprawie nadrzędności prawa polskiego nad europejskim. Efektem tego wyroku jest otwarcie kolejnego konfliktu z europejskimi instytucjami.

Bal lunatyków się rozkręca. Tylko dlaczego za ich zabawy to my – szeregowi zjadacze chleba – zapłacimy najwyższą cenę.

Jarosław Makowski, szef Instytutu Obywatelskiego

Rząd pisowski wciska nam kit, że broni nas przed Łukaszenką – a jednocześnie rękami TK wpycha nas w objęcia Putina. Rząd zdrady narodowej. #Polexit

Michał Kobosko, przewodniczący partii Polska 2050

Emaile Dworczyka pokazały, że Przyłębska jest integralną częścią obozu władzy. W sumie jest w… PiS. Dzisiejsza decyzja TK o prawie unijnym tylko to potwierdza.

Wojciech Król, poseł Koalicji Obywatelskiej

Cenę za idiotyczną antyeuropejską szarżę @pisorgpl zapłaci społeczeństwo. Rządzący się wyżywią. Nie mam wątpliwości, że Polacy nie dadzą się wyprowadzić z Europy, ale awanturnictwo rządzącej prawicy będzie nas wszystkich srogo kosztować. Polska potrzebuje funduszy europejskich.

Maciej Konieczny, poseł Lewicy

Julia, koleżanka i kucharka Jarosława Kaczyńskiego powiedziała „Unia Europejska? Wychodzimy!” Idźcie! My, zostajemy! #polexit

Monika Rosa, posłanka Koalicji Obywatelskiej

W interpretacji #TK J. Przyłębskiej nadrzędność #Konstytucja to zaklęcie uwalniające rząd od obowiązków wynikających z prawa unijnego i Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Chcą mieć i zjeść ciastko, być w Unii dla kasy, ale na własnych warunkach.

Gabriela Morawska-Stanecka, wicemarszałkini Senatu
Default image
Sebastian Pypłacz
Redaktor naczelny Śląskiej Opinii. Wiceprezes stowarzyszenia BoMiasto. Członek zarządu Związku Górnośląskiego.