Chorzowski transport rowerowy najlepszy w kraju

Chorzów zwyciężył w „Rankingu elektromobilnych miast” w kategorii Transport Rowerowy. Raport stworzyła Polityka Insight wraz z Fundacją Promocji Pojazdów Elektrycznych.

Ranking miast elektromobilnych porównuje 50 największych miast pod względem wprowadzanych rozwiązań na rzecz wsparcia elektromobilności i transportu zeroemisyjnego. Osiągnięcia miast zostały zmierzone za pomocą 27 mierników.

Chorzów jest najmniejszym miastem spośród laureatów rankingu. Jego wyższość musiały uznać takie miasta jak Wrocław, Warszawa, Lublin, Białystok czy Poznań. Za dobrym wynikiem Chorzowa stoi powiększająca się każdego roku sieć ścieżek rowerowych, a także rozbudowany system rowerów miejskich KajTeroz. System zapewnia 4,3 rowera na każdy tysiąc mieszkańców oraz 14 punktów na 10km2 powierzchni miasta.

Jak czytamy w raporcie: „To odpowiednio cztero- i aż siedmiokrotnie więcej niż średnia dla tych zestawień. Sprawny system rowerów w połączeniu z działającą w mieście siecią hulajnóg elektrycznych ułatwiają komunikację i zachęcają mieszkańców do tego, aby pozostawili samochody w domach”.

– Nie byłoby to możliwe gdyby nie środki unijne. Dzięki nim zrealizowaliśmy ogromny projekt transportowy obejmujący wdrożenie systemu rowerów miejskich, budowę centrum przesiadkowego, parkingów i ścieżek rowerowych. To wszystko sprawiło, że miasto jest bardziej przyjazne rowerzystom – zaznacza Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa

(See attached file: politykainsight.jpeg)(See attached file: Transport Rowerowy.m4a)(See attached file: rower.JPG)

Link do rankingu -> https://www.politykainsight.pl/bibliotekaraportow/2134106,ranking-elektromobilnych-miast-jak-polskie-samorzady-wprowadzaja-rewolucje-w-transporcie-edycja-2021.read

Link do gali -> https://www.youtube.com/watch?v=_hSB5sbJhwI

UM Chorzów

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.