Komputery już w chorzowskiej podstawówce

Akcja charytatywna chorzowskiej firmy Dotify i Urzędu Miasta przynosi efekty. Pierwsze 3 kompletne i sprawne komputery trafiły już do Szkoły Podstawowej nr 17 w Chorzowie.

Akcja „Zbieramy części i kompletujemy sprzęt z firmą Dotify” rozpoczęła się tuż przed wakacjami. Mieszkańcy Chorzowa swój sprzęt i części komputerowe mogli przynosić do 3 punktów zlokalizowanych w chorzowskich domach kultury. Co najważniejsze – robili to bardzo chętnie! Z przeróżnych części udało się już skompletować sprawnego laptopa oraz 2 zestawy komputerowe (z monitorem, klawiaturą, myszą i okablowaniem). Kolejne zestawy w drodze!

Sprzęt, który regularnie odbieramy poddajemy renowacjom i składamy. Przygotowujemy komputery specjalnie pod to, aby działały na nich programy potrzebne do nauki zdalnej. Nadal zbieramy sprzęt z Chorzowskiego Centrum Kultury, MDK Batory i Starochorzowskiego Domu Kultury – zaznacza Daniel Mięsopust, szef firmy Dotify.

22 września pierwsze komputery trafiły do SP nr 17 w Chorzowie. Zestawy z rąk przedsiębiorców odbierał dyrektor szkoły Witold Kłys.

Komputery zasilają bazę sprzętu, w którą wzbogaca nas Urząd Miasta.  Na razie komputery będą służyły dzieciom do nauki stacjonarnej, ale gdyby niestety doszło do tego co w zeszłym roku – przeznaczymy je uczniom do nauki zdalnej – tłumaczy Witold Kłys, dyrektor SP nr 17 w Chorzowie.

UM Chorzów

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.