Zmarła Grażyna Kohut, rybnicka radna

Grażyna Kohut to wieloletnia dyrektorka Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku, ciepło wspominana przez absolwentów i współpracowników. Kilka lat temu została radną miasta Rybnik.

Europoseł Łukasz Kohut pożegnał mamę w emocjonalnym wpisie:

I odeszła… po cichutku, jak szara myszka, KOBIETA jak dzwon.Ślązaczka pełną piersią, Siłaczka, legendarna dyrektorka rybnickiego Tygla, wychowawczyni setek uczniów, radna miasta Rybnik. Nie Mama, bo to zbyt zimne, ale moja Mamusia kochana, bez której nie byłoby mnie nigdy na tym świecie. Przekazała mi wszystkie dobre wartości tego świata, żelazną kindersztubę i przekonanie, że zawsze warto być sobą i iść własną ścieżką. Była moją największą tarczą, która broniła mnie od dziesiątek hejterów, którzy sączyli nienawiść przez wiele lat. I chociaż nie ma JEJ już wśrod nas – JEJ ogień płonie we mnie i nigdy nie zgaśnie. Dla NIEJ. Bo dla NIEJ warto iść dalej. I nie przestawać. I przepraszam Cię MAMO, że nie doczekałaś jeszcze wnuków – ale wiem, że wiedziałaś dobrze, że nie miałem czasu i pewnie też szczęścia w tej bardzo ważnej dziedzinie.Ale nie martw się – ten ogień będzie się tlił i w swoim czasie nadrobię i te zaległości.KOCHAM CIĘ MAMUSIU💔. Do zobaczenia.”

Łzy… Grażynko, pozostaniesz w naszych sercach jako uśmiechnięta i zaangażowana radna. Twoja wrażliwość była dla nas drogowskazem. Będzie nam Ciebie brakować. Wyrazy współczucia dla najbliższych

Wojciech Kiljańczyk – przewodniczący Rady Miasta Rybnika na Facebooku

Obrazek domyślny
Sebastian Pypłacz

Redaktor naczelny Śląskiej Opinii. Wiceprezes stowarzyszenia BoMiasto. Członek zarządu Związku Górnośląskiego.