NSZZ Solidarność Podbeskidzie o „ideologii LGBT”

W niedzielę przez Bielsko-Białą przejdzie Bielski Marsz Równości. W tej sprawie głos postanowił zabrać… związek zawodowy.

NSZZ Solidarność Region Podbeskidzie opublikowało list otwarty do Jarosława Klimaszewskiego prezydenta miasta Bielsko-Biała, w którym ostrzega przed „obcymi wartościami”, „ideologią LGBT” i „objazdową hucpą”. Na koniec przywołuje postać Papieża Jana Pawła II.

Na profilu związku pojawiły się między innymi komentarz pana Sławomira: „Mija sześć lat odkąd przeniosłem się z Solidarności do ZNP ze względu na rosnące upolitycznienie tego pierwszego związku. Mimo że z przedstawicielami S na uczelni miałem jak najlepsze doświadczenia, przez te sześć lat ani przez chwilę nie zwątpiłem, że to była dobra decyzja, a ten list tylko potwierdza moje odczucie. Ps. Politycy lewicy, na których tak pomstujecie, właśnie złożyli projekt ustawy podnoszącej zarobki w budżetówce zgodnie z postulatami związków.”.

Dosadniej list skomentował Pan Jacek: „W buty sobie włóżcie ten list, prawdziwa Solidarność szanuje drugiego człowieka, jesteście karykaturą Solidarności…i nie bierzcie sobie na usta Kościoła i Świętych bo ich profanujecie, wasze działania nie mają nic wspólnego z chrześcijaństwem, Jezus o takich jak wy mówił że jesteście jak groby pobielane, z zewnątrz pięknie, białe a w środku pełne plugastwa… Tak to o Was…”.

NSZZ Solidarność na swoich stronach tak pisze o prowadzonej działalności: „Pracownicy, którzy się organizują mogą wspólnie wynegocjować lepsze układy zbiorowe pracy, uczciwsze traktowanie czy wyższe płace.”

Obrazek domyślny
Sebastian Pypłacz

Redaktor naczelny Śląskiej Opinii. Wiceprezes stowarzyszenia BoMiasto. Członek zarządu Związku Górnośląskiego.