Chorzów: Zegar tyka… do Rodzinnego Rajdu Rowerowego coraz bliżej!

Kto jeszcze tego nie zrobił, niech czym prędzej dopisze 12 września do swojego kalendarza! W tym dniu na dwóch kółkach ruszymy szlakiem chorzowskich bibliotek! Przypominamy o konieczności zapisów przez formularz – dołącz już dziś!

Wiemy już, że start rajdu zlokalizowany będzie przy hali MORiS (Ul. Dąbrowskiego 113), a meta – na boisku przy ul. Łąkowej. Między tymi punktami znajdzie się na mapie kilka miejsc, na których znajdą się punkty kontrolne naszego rajdu. Wiecie już, że odwiedzicie filie bibliotek przy ul. Waryńskiego, Opolskiej, Kasprowicza i Hankego. Przed Wami kolejne dwie lokalizacje:

Filia nr. 5 (pl. Mickiewicza 4)

Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chorzowie została otwarta 26 lipca 1951 r. 
i początkowo mieściła się w lokalu posklepowym. Księgozbiór liczył wówczas 1800 woluminów. Dwa lata później, w maju 1953 r. filię przeniesiono do nowych, przestronnych pomieszczeń przy Placu Adama Mickiewicza, gdzie funkcjonuje nieprzerwanie do chwili obecnej. Powiększał się księgozbiór,  w bibliotece urządzono czytelnię pracy i podjęo organizację licznych imprez dla małych i dorosłych czytelników, okolicznościowe i rocznicowe wystawy, odczyty, lekcje biblioteczne.

W bibliotece gościli znani dawniej pisarze m.in. podróżnik Jan Józef Szczepański, Krystyna Siesicka czy Natalia Rolleczek. Obecnie księgozbiór filii dostosowany jest do współczesnych potrzeb i gustów czytelników z różnych grup wiekowych, dla najmłodszych wydawnictwa z bogatą szatą graficzną, dla starszych książki z różnych gatunków literatury. Aktualnie do dyspozycji Czytelników jest 21.600 książek w tym 4.700 pozycji dla dzieci

Służymy radą, informacją i pomocą w poszukiwaniu odpowiednich pozycji biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby czytelnika.

Filia nr. 19 (ul. Kilińskiego 2)

Filia nr 19 powstała w roku 1977 i swoją działalność rozpoczęła na ul. Wolności 3, w 1991 przeniesiona została na ul. Sienkiewicza 3 do obecnego budynku ChCK, a w roku 2007 na ul. Kilińskiego 2 do dawnego budynku katechetycznego przy kościele św. Antoniego.

Biblioteka posiada księgozbiór dla dorosłych i dzieci.

Jest to jedyna filia w Chorzowie, w której można znaleźć literaturę obcojęzyczną (w języku angielskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim) oraz tzw. książkę mówioną – audiobooki i książki na kasetach magnetofonowych.

Filia aktualnie posiada 31.193 woluminy w tym 3.507 książek na kasetach i audiobookach oraz ok. 9.500 książek dla dzieci i młodzieży.

Posiada bogatą ofertę zajęć dla dzieci m. in. zajęcia tematyczne dla dzieci i młodzieży w czasie wakacji i ferii zimowych, urodziny dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat.

Wpisowe to 7 zł za osobę. Impreza odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Andrzeja Kotali! Przypominamy, że na mecie Rajdu do zdobycia będzie wiele cennych nagród, a dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy mały poczęstunek oraz niespodziankę!

Zapisy oraz regulamin imprezy dostępny pod tym adresem!

MORiS Chorzów

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.