W pierwszy weekend września powraca akcja Zagłębie za pół ceny. W Sosnowcu, ale też w innych miasta Zagłębia, będzie można skorzystać z niezwykłej oferty przygotowanej specjalnie na ten czas.

Wszystko zaczęło się od akcji „Sosnowiec za pół ceny” w 2012 roku. W 2015 oferta została rozszerzona i od tej pory za pół ceny są też inne miasta Zagłębia. Specjalną edycję nasze miasto przeprowadziło w 2019 roku, a to w podziękowaniu za wysoką frekwencję w wyborach parlamentarnych w 2018 roku.

Jak będzie w tym roku? 18 lokali gastronomicznych, ponad 20 miejsc z usługami a na dodatek baza rekreacyjno-sportowa MOSiR i oferta Zamku Sieleckiego oraz Centrum Informacji Miejskiej – tak w wielkim skrócie wygląda sosnowiecka edycja akcji Zagłębie za pół ceny.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji udostępnia swoją bazę za pół ceny. Co jest w ofercie? Baseny (Klimontów, BMC), korty tenisowe, wynajem hal czy boiska do beach soccera, a nawet ślizgawka na Stadionie Zimowym.

W Zamku Sieleckim wybrane wydawnictwa będą do kupienia za pół ceny, podobnie jak i bilet wstępu, który w ten weekend będzie kosztował zaledwie 2,5 zł. W centrum Informacji Miejskiej wybrane magnesy i widokówki również będą dostępne w obniżonych cenach.

Niezwykle prezentuje się oferta gastronomiczna. Za 50% ceny zjemy m.in. włoskie pizze, amerykańskie burgery, dania indyjskie, lody, sałatki, kanapki, naleśniki, frytki, kebab, ale też coś słodkiego, jak desery, koktajle, lody czy lemoniadę. W ofercie znajduje się także catering dietetyczny i napoje.

Wyjątkowo bogato w tym roku prezentują się usługi. W ofercie są soczewki kontaktowe, squash, karnety na siłownię, park trampolin, bawialnia, sesje zdjęciowe, usługi fryzjerskie, a nawet psi behawiorysta.

– Tegoroczna oferta to prawdziwy wachlarz możliwości. Mamy szerokie menu gastronomii, ale też ogromny wachlarz usług. Można coś zjeść, poćwiczyć i spędzić miło czas. Myślę, że Zagłębie za pół ceny przypadnie do gustu nie tylko Sosnowiczanom, ale też zachęci mieszkańców innych miast do odwiedzin Sosnowca – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Cała oferta jest dostępna na www.zaglebiezapolceny.pl Do akcji przyłączyły się także sąsiednie miasta: Będzin, Czeladź oraz Dąbrowa Górnicza.

Urząd Miejski w Sosnowcu

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.