Witaj Szkoło! Witaj Pierwszaku!

Ponad 1300 rybnickich pierwszoklasistów, rozpoczynających 1 września swoją szkolną przygodę, otrzyma od miasta powitalną wyprawkę, złożoną z kilku przydatnych w szkole drobiazgów, oznaczonych symbolami miasta. 

Na każdego pierwszaka czeka żółty plecaczek, a w nim: bidon, odblaskowa przywieszka, komplet ołówków, smycz, kartka z życzeniami.

Na dołączonej do wyprawki okolicznościowej kartce kilka słów do pierwszaków skierował prezydent Rybnika Piotr Kuczera:

Droga Pierwszoklasistko! Drogi Pierwszoklasisto! Dziś rozpoczynasz swoją wielką przygodę z nauką. Szkoła będzie Twoim drugim domem. To tutaj będziesz się uczyć, bawić i zdobywać nowe doświadczenia. To tutaj zyskasz kolejnych przyjaciół, odkryjesz swoje talenty, rozwiniesz  zainteresowania. Niech nauka nie będzie dla Ciebie obowiązkiem, lecz radością z poznawania świata. Życzę Ci powodzenia na szkolnej drodze. Oby doprowadziła Cię tam, dokąd sięgają Twoje marzenia.

***

1 września, do 42 rybnickich przedszkoli ruszy w sumie 4907 maluchów, zaś w szkołach prowadzonych przez Miasto Rybnik, rok szkolny 2021/2022 rozpocznie naukę blisko 17 tys. uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym: szkoły podstawowe – 10 581 uczniów, licea ogólnokształcące – 2 262 uczniów, technika – 3 616 uczniów, szkoły branżowe I stopnia – 448 uczniów.

Z uwagi na ograniczenia epidemiologiczne nie będzie „centralnej”, miejskiej inauguracji nowego roku szkolnego. Poszczególne placówki zorganizują je w własnym zakresie.

Urząd Miasta Rybnika

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.