Złoty medal Mistrzostw Polski w biegu górskim alpejskim pod górę zdobyła 21 sierpnia Anna Celińska z KS Sprint Bielsko-Biała. Mało tego, bielszczanka ustanawiała nowy kobiecy rekord Biegów Śnieżnickich – biegu alpejskiego na Śnieżnik.

Prowadzącą z Międzygórza na Śnieżnik trasę o parametrach 9,7 km długości i +935/-55 m przewyższenia zawodniczka pokonała w czasie 55:46. To zapewniło Celińskiej nowy kobiecy rekord tych zawodów o długiej tradycji. Druga w zawodach Mirosława Witowska z Zakopanego zameldowała się na mecie z czasem 58:16, a brązowy medal zdobyła Dominika Wiśniewska-Ulfik z Zabrza (1:00:48). Wśród mężczyzn zwyciężył Piotr Łobodziński (48:35), przed Dominikiem Taborem i Krzysztofem Bodurką. Co ciekawe, bielszczanka uplasowała się jednocześnie na 9. miejscu wśród mężczyzn – start MP seniorek i seniorów był wspólny, co jest wyjątkowym osiągnięciem.

Medal z Międzygórza był 30. medalem mistrzostw Polski Anny Celińskiej. Zawodniczka posiada już 28 medali w biegach górskich i 2 w biegach ulicznych – maratonie i biegu na 10 km. Zarazem było to jej szóste złoto w biegu alpejskim.