Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Poseł Sterczewski próbował dotrzeć do migrantów – komentarze

Poseł Koalicji Obywatelskiej Franek Sterczewski próbował dostarczyć torbę z jedzeniem i lekami osobom przebywającym na granicy polsko-białoruskiej, został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Sprawa jest szeroko komentowana w mediach.

To mówicie, że problem rodzimego parlamentaryzmu jest biegający po łące Franek a nie marszałek Witek, która kłamie i łamie prawo? Serio?

Jarosław Makowski

Można to różnie oceniać, można się śmiać, można żartować, można robić filmy i filmiki, ale dzisiaj Franek (@f_sterczewski) pokazał, że można, że warto, że trzeba pomagać, pomagać za wszelką cenę. Franek, jesteś gość, szacunek.

Tomasz Trela

Jestem cały i zdrowy. Niedługo napiszę więcej co tam się działo i jak wygląda podłość tego państwa wobec cierpienia niewinnych osób. Dziękuję za Wasze wsparcie i pozdrawiam wszystkich serdecznie z Usnarza Górnego!

Franek Sterczewski

Przed chwilą poseł @f_sterczewski wszedł z pomocą rzeczową na polanę oddzielającą nas od przetrzymywanych osób. Został otoczony kordonem policji. Usiadł na ziemi. Czekamy na rozwój wydarzeń.

Fundacja Ocalenie

Na tle pędzącego posła opozycji władza wygląda na poważną i odpowiedzialną. Tylko na tym tle. PiS może dziękować za tych wszystkich jeźdźców bez głowy z KO/Lewicy. Ci ostatni grają na siebie, dają świadectwo wrażliwości i…pomagają PiS. A wszystko przy aplauzie wyborców opozycji.

Marek Migalski

Politycy opozycji powinni odpowiedzieć sobie jednak na pytanie czy graniczne ganianki z żołnierzami (nawet w szlachetnych zamiarach) przydają im powagi, niezbędnej do tego, by większość społeczeństwa powierzyła im władzę.

Konrad Piasecki

Natalia Wrocławska
Natalia Wrocławska

Redaktorka prowadząca Śląskiej Opinii. Prowadzi podcast Szum Sporego Miasta.