Prace przy Szybie Prezydent zakończone

Zakończyły się prace związane z modernizacją oświetlenia i rewitalizacją wieży Szybu Prezydent. Za kwotę niecałych 700 tysięcy złotych naprawiono i zabezpieczono największy zabytek Chorzowa.

Po ponad 10 latach dzielnej służby mieszkańcom i turystom trzeba było chociażby uzupełnić konstrukcję żelbetową, zabezpieczyć wieżę przed działaniem deszczu i śniegu oraz odmalować obiekt. Dodatkowo za 70 tysięcy złotych pozyskanych z Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej zmodernizowano też oświetlenie wieży. Naprawiono oświetlenie słupowe, wymieniono oprawy oświetleniowe na ziemi, zmodernizowano zasilanie i ciągi kablowe, a także wyregulowano i zaprogramowano system oświetlenia.

– Szyb Prezydent jest wieżą widokową, dlatego – ze względów bezpieczeństwa – musi pozostawać w nienagannej kondycji. Po kilku miesiącach przerwy chorzowianie i turyści znowu będą mogli podziwiać Chorzów z poziomu tarasu widokowego naszego zabytku – mówi Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa.


Obiekt zostanie udostępniony zwiedzającym już 31 lipca. 

UM Chorzów

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.