Relację filmową z 7. etapu akcji Górska Odyseja opublikował właśnie jej twórca Dominik Dobrowolski. W dniach 16-18 lipca ekolog i podróżnik pokonał 220 km ze Skoczowa do Barda. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę na problem zaśmiecania gór i lasów.

– Pożegnałem Karpaty i dostałem się w Sudety – relacjonuje ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. W dniach 16-18 lipca pokonał 220 km ze Skoczowa do Barda, aby zwrócić uwagę na problem zaśmiecania gór i lasów odpadami, szczególnie tymi z plastiku, które są bardzo niebezpieczne dla środowiska. 16 lipca pokonał 160 km na rowerze z rynku w Skoczowie przez Bramę Morawską i Śląsk Opolski do Nysy, dzień później spłynął kajakiem 30 km pod prąd Nysą Kłodzką przez Jezioro Nyskie, Jezioro Otmuchowskie i Zalew Paczkowski, a 18 lipca wraz ze swoim psem Reksem przeszedł 30 km przez Góry Złote do Barda.

W ramach tego etapu Górskiej Odysei odbyła się także akcja sprzątania brzegów Nysy Kłodzkiej oraz szlaków Gór Bardzkich i Złotych.

#GórskaOdyseja to wyjątkowa akcja edukacyjno-ekologiczna. 700-kilometrowy marsz szlakami Karpat i Sudetów ma zwrócić uwagę na problem zaśmiecania gór i lasów odpadami. W jeden weekend w każdym miesiącu wolontariusze z całej Polski maszerują górskimi szlakami wzdłuż południowej granicy: od Ustrzyk Górnych do Świeradowa Zdrój, by sprzątać górskie i leśne szlaki.

Akcji towarzyszy plenerowa wystawa fotografii, a także cykl podcastów i webinarów. Przedsięwzięcie jest częścią kampanii edukacyjnej #MniejPlastiku, realizowanej przez bank Credit Agricole wraz ze spółką leasingową EFL. Partnerami akcji są także stowarzyszenie Program Czysta Polska oraz Lasy Państwowe.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.