W sobotę, 24 lipca, częstochowianki i częstochowianie będą mogli bawić się przy muzyce na terenie Szkoły Podstawowej nr 32. Przy okazji na tych, którzy jeszcze nie spisali się, czekać będą przedstawiciele Miejskiego Biura Spisowego.

Festiwal na Rakowie to kolejny projekt zrealizowany w tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na mieszkanki i mieszkańców przy ul. Kazimierza Przerwy-Tetmajera 40 czekać będą liczne, bezpłatne atrakcje. Organizatorzy zaplanowali strefę zdrowia z poradami zdrowotnymi, żywieniowymi i treningowymi, punktem pomiaru cukru i ciśnienia, stoiskiem częstochowskich „Amazonek” i punktem informacyjnym dotyczącym szczepień; strefę animacji dla dzieci z dmuchańcami; strefę chillu z leżakami i grillem oraz strefę atrakcji, gdzie będzie można m.in. spisać się do Narodowego Spisu Powszechnego. W programie wydarzenia przewidziane są koncerty Amelii Cierpiał, Cacana Mania czy Zespołu Śliwka oraz liczne konkursy z nagrodami. Początek o godzinie 14.00.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potrwa do 30 września, a jego podstawową metodą jest internetowy samospis. Odbywa się on poprzez stronę https://spis.gov.pl/ za pośrednictwem formularza spisowego. Przypominamy, że zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

UM Częstochowa

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.