Sosnowiec: Kot Maciek pilnuje Sosnowieckich Wodociągów

Uwielbia wygrzewać się na słońcu przed wejściem lub pilnuje porządku na portierni. Tak od czterech lat spędza czas Maciek – kot Sosnowieckich Wodociągów.

Gdy po raz pierwszy pojawił się w siedzibie firmy przy ul. Ostrogórskiej nie był już małym kotkiem, miał około trzech lat – Na początku musieliśmy zadbać o jego zdrowie, bo miał problemy m.in. z oczami. Nie był zbyt ufny, jednak z czasem oswoił się i zamieszkał u nas – mówi Małgorzata Wiącek z Sosnowieckich Wodociągów, która opiekuje się kotem.

Jeśli Maciek potrzebuje wyłącznie swojego towarzystwa to może odpocząć w specjalnym domku, który sprezentowali mu pracownicy wodociągów. Jednak zdecydowanie częściej woli spędzać czas z pracownikami firmy, którzy również dbają o pokarm dla kota i ewentualne wizyty u weterynarza.

Przed siedzibą spółki ustawione są miski z wodą dla innych wolnożyjących kotów. – Zapraszamy mieszkańców, również z psami, które także są u nas mile widziane – wyjaśnia Paweł Kopczyński, prezes Sosnowieckich Wodociągów.

Urząd Miejski w Sosnowcu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.