Uczta dla oczu – tak można powiedzieć o piątkowych Iluminacjach by BB w Parku Strzygowskiego i na Zielonej Plaży Miejskiej nad rzeką Białą w Bielsku-Białej. Podświetloną różnorodnymi kolorami laserów i lamp przestrzeń przyszły zobaczyć tłumy bielszczan. Zewsząd słychać było głosy, że to pierwsza taka impreza po pandemicznym czasie izolacji i, że dobrze wyjść z domu. Wokół panowała atmosfera relaksu i spokoju.

Wchodzących do Parku Strzygowskiego od strony Galerii Handlowej Gemini witały bajkowo, disneyowsko wręcz oświetlone laserami drzewa. W koronach przenikały się kolory fioletu, turkusu, żółtego i różu, dając wrażenie przekroczenia progu magicznej krainy. W równie bajkowych barwach podświetlona była Zielona Plaża Miejska. Na przykład i tak kolorowa ścianka wspinaczkowa ubarwiona została ruchomymi orientalnymi i ludowymi iluminacjami. Ale światło tego wyjątkowego wieczoru nie było jedyną atrakcją. Po wejściu można było dołączyć do strefy silent disco, która cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno młodszych, jak i starszych. Jej uczestnicy tańczyli wśród dymu w rytm muzyki transmitowanej przez słuchawki. Kolorowe iluminacje wyświetlały się też na specjalnym ekranie w kształcie gwiazdy i ogromnych białych kulach ustawionych w pobliży strefy silent disco.

Na chętnych czekała również strefa relaksu w hamakach zawieszonych w kształcie mandali. Grono słuchaczy miał koncert relaksującej, orientalnej muzyki wykonywanej na gongach i misach tybetańskich. Wszystko uzupełniał roznoszący się wokół intensywny zapach kadzideł.

Organizatorami wydarzenia byli miasto Bielsko-Biała i firma Groda – Aranżacja Realizacja Światła.

UM Bielsko-Biała

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.