Wakacje w mieście nie muszą być nudne – lato z kulturą i na sportowo w Sosnowcu

Przed nami wakacje, czas najbardziej wyczekiwany przez najmłodszych. Sosnowiec tradycyjnie przygotował ofertę, z której będzie można skorzystać w lipcu i sierpniu. Miejskie jednostki kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają. Wśród atrakcji m.in.: sportowe półkolonie – są jeszcze wolne miejsca – wodny tor przeszkód na Stawikach, z którego dzięki dofinansowaniu miasta sosnowieccy uczniowie mogą korzystać bezpłatnie czy zajęcia kulturalne w Parku Kuronia. 

– Wodny tor przeszkód na Stawikach to jedna największych wakacyjnych atrakcji. Podobnie jak w latach ubiegłych dzięki współpracy miasta z Akademią Sportu Wake Zone Stawiki za okazaniem legitymacji szkolnej młodzi sosnowiczanie i sosnowiczanki będą mogli z niego korzystać bezpłatnie. Zapraszamy do korzystania z naszych kąpielisk Sielec i Niwka. Tradycyjnie oferta przygotowana przez nasze jednostki jest zróżnicowana, tak aby każdy znalazł coś dla siebie – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. 

Miejska Biblioteka zaprasza na Akcja-ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką, Zamek Sielecki  na przedsięwzięcie Myślę, działam, kreuję!, a Muzeum na eko warsztaty dla dzieci „ZróbMY laTO razem”.

Pełna oferta wakacyjna

http://www.sosnowiec.pl/miasto/aktualnosci/k1,17,wiadomosci/id,18192,wakacje_w_miescie_nie_musza_byc_nudne_-_lato_z_kultura_i_na_sportowo.html

Urząd Miejski w Sosnowcu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.