5 na weekend: Wojciech Niezgoda

Olga Tokarczuk – Prowadź swój pług przez kości umarłych

Kto ceni tematykę wsi, przyrody, zwierząt, gwiazd a przede wszystkim lubi poznawać ludzi, z których każdy ma swoją czasami mroczną, a czasami zwykłą historię, powinien sięgnąć po dzieło naszej noblistki. Czyta się wspaniale, z zaciekawieniem, a nade wszystko łatwo. Koniec jak koniec, dobrze, że nie jestem myśliwym.  

J. Balvin, Dua Lipa, Bad Bunny, Tainy – UN DIA

Dua Lipa to brytyjska wokalistka, autorka tekstów piosenek i modelka pochodzenia kosowsko-albańskiego. Dla mnie każda jej piosenka to hit. Uwielbiam ją słuchać, śpiewanie sprawia jej radość. UN DIA wspaniałe! Nie każdy wie, że podwodny pomnik Chrystusa – Kristu tal-Baħħara, ukazujący się na początku teledysku jest związany z wizytą Jana Pawła II na Malcie. Warto posłuchać i zobaczyć! 

Ennio Morricone, Misja

Nieżyjący już włoski kompozytor i dyrygent. Jest autorem muzyki do ponad 500 filmów. Muzyka z filmu Misja to genialna kompozycja! Zawsze poprawia mi humor i odpręża. Polecam obejrzenie też filmu, muzyka zrobi swoje! Gra aktorska to mistrzostwo świata, Roberto De Niro i Jeremy Irons, cóż trzeba więcej! 

Okręt, Wolfgang Petersen

Niemiecki film wojenny z 1981 roku w reżyserii Wolfganga Petersena, będący ekranizacją powieści Okręt Lothara-Günthera Buchheima. Okręt to niemiecka superprodukcja, to film wojenny, ale dla mnie to przede wszystkim film psychologiczny. Pokazuje niesamowite akcje, zachowania ludzkie w ekstremalnych warunkach oraz wolę walki i przeżycia! Film bez muzyki Klausa Doldingera nie byłby takim dziełem!  

Robert Lewandowski, FC BayernMonachium

Dziś Lewy może napisać historię na nowo. Nie dość, że tydzień temu strzelając gola Freiburgowi wyrównał nieosiągalny rekord 40 goli w sezonie Gerda Muellera, to dzisiaj grając z Augsburgiem może strzelić gola numer 41, 42 i 43. Trzymam kciuki za Lewandowskiego, to piłkarz i zawodnik idealny! Mecz o 15.30, cała Polska i Monachium wstrzymują oddech!!! LEWY GOOOL, czekamy!

Obrazek domyślny
Wojciech Niezgoda

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Chorzowie.