Główna Wiadomości Opinie Podcasty

Sosnowiec: Od dziś zapisy do żłobka miejskiego. Po raz pierwszy drogą elektroniczną

Dziś, punktualnie o 12.00 ruszyła rekrutacja do Żłobka Miejskiego oraz Klubów Dziecięcych. Po raz pierwszy nabór będzie prowadzony elektronicznie

– Wychodzimy w ten sposób na przeciw prośbom rodzicom, którzy sygnalizowali takie potrzeby. Pamiętajmy, że nie decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy trwają do 28 maja – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

System elektronicznego naboru zostanie uruchomiony 17 maja o godzinie 12.00 i będzie dostępny do 28 maja do godz. 16.00.

Nabór dotyczy wszystkich oddziałów żłobka i klubów dziecięcych działających na terenie miasta. W skład Zespołu Żłobka i Klubów Dziecięcych w Sosnowcu wchodzi obecnie 8 oddziałów Żłobka oraz 2 Kluby Dziecięce. Żłobek oferuje opiekę nad dziećmi w wieku od ukończenia 20 tygodnia do 3 lat w warunkach zbliżonych do warunków domowych. W tym roku po raz pierwszy nabór będzie prowadzony także do oddziału na Maczkach, który zapewni opiekę 60 dzieciakom.

W celu zapewnienia jak najlepszych warunków swoim podopiecznym wszystkie oddziały żłobka i kluby dziecięce dysponują wyposażeniem dostosowanym do wieku oraz wzrostu dzieci. Każda grupa żłobkowa ma do swojej dyspozycji bawialnię, jadalnię oraz łazienkę i przytulną sypialnię. Wszystkie oddziały żłobka mają do dyspozycji ogrody wraz z urządzeniami do zabawy. Gdy tylko pozwala na to pogoda dzieci korzystają z zabawy na świeżym powietrzu. Troskliwą opiekę i pielęgnację zapewnia dzieciom doświadczony i wykwalifikowany personel, który dba o bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój swoich podopiecznych. Każdy z oddziałów żłobka posiada własną kuchnię, a przygotowywane w nich posiłki uwzględniają obowiązujące normy i zalecenia żywieniowe.

Dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „MALUCH+”, na przestrzeni ostatnich kilku lat uruchomiono nowe miejsca opieki nad dziećmi do lat 3 poprzez stworzenie nowych oddziałów lub też poszerzenie liczby miejsc w oddziałach już istniejących. Środki finansowe pozwoliły także na doposażenie istniejących oddziałów w Zespole.

Aktualnie liczba miejsc w Zespole Żłobka i Klubów Dziecięcych wynosi 478.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej Zespołu Żłobka i Klubów Dziecięcych w Sosnowcu

Urząd Miejski w Sosnowcu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.