„Złap pisaka, zaprojektuj pluszaka” są niebanalne propozycje maskotek

Hydrant Henio, Okti Rybka, Sosnowodek, Rurcio, Hyzio i Zasuwek – to nazwy tylko niektórych propozycji jakie dotarły do Sosnowieckich Wodociągów w konkursie na pluszowego ambasadora przedsiębiorstwa. To jeszcze nie koniec zabawy, firma czeka na kolejne pomysły do 15 maja.

Kilka lat temu Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Sosnowcu przeszło rebranding i zmieniło nazwę na Sosnowieckie Wodociągi. Firma ma też nowe logo. Teraz przyszedł czas na konkurs i zaprojektowanie maskotki, czyli pluszowego ambasadora przedsiębiorstwa. Na zwycięzcę konkursu czeka Fiat 500, ale tym razem nie chodzi o samochód, ale o elektryczną hulajnoga Fiat 500!

– Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania naszym konkursem. Mamy już kilkanaście bardzo pomysłowych i kreatywnych propozycji. Będziemy stali przed naprawdę trudnym wyborem – uważa Paweł Kopczyński, prezes Sosnowieckich Wodociągów.

Konkurs plastyczny na projekt maskotki przeznaczony jest dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Najważniejszym kryterium jest stworzenie maskotki wraz z jej nazwą, kojarzącą się z działalnością firmy. – Wybór formy, techniki i wykorzystanych materiałów pozostawiamy dzieciom – dodaje prezes Kopczyński.

Zwycięzca konkursu otrzyma elektryczną hulajnogę Fiat 500, a każdy z uczestników  gadżety i dyplom. Z kolei szkoła ucznia, który zwycięży może liczyć na instalację poidełka do wody pitnej.  Prace należy przesłać na adres Sosnowieckie Wodociągi S.A., ul. Ostrogórska 43, 41-200 Sosnowiec. Termin upływa 15 maja, a rozstrzygnięcie konkursu planowane jest 1 czerwca.

Regulamin konkursy oraz formularz zgłoszenia dostępny jest na stronie Sosnowieckich Wodociągów www.rpwik.sosnowiec.pl

Urząd Miejski w Sosnowcu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.