Nomadland zgarnia kolejne nagrody

Nomadland to największy zwycięzca BAFTA i mocny kandydat do Oskara. Krytycy dają nam jasny sygnał: ten film warto zobaczyć. „Nomadland”opowiada historię kobiety, która w wyniku recesji straciła swój dobytek i rusza w drogę jako współczesna nomadka. Fren pakuje vana wyrusza w podróż po rozległym amerykańskim Zachodzie. Dramat w reżyserii Chloé Zhao doceniła właśnie Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. „Nomadland” zdobył aż 4 statuetki, w tym za najlepszy film i reżyserię. Nagrody powędrowały także do odtwórczyni głównej roli Frances McDormand oraz do autora zdjeć Joshua James Richards.

Nagrody brytyjskiej akademii traktowane są jako ostatni sprawdzian przed oskarową galą. W tym roku oba wydarzenia dzieli wyjątkowo mało czasu – ceremonia wręczenia Oskarów odbędzie się już za dwa tygodnie. „Nomadland” nominowany jest w sześciu kategoriach (najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepsza aktorka pierwszoplanowa, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsze zdjęcia i najlepszy montaż. Czy amerykański dramat okaże się największym zwycięzcą Oskarów 2021? Tego dowiemy się w nocy z 25 na 26 kwietnia.

Sprawdź, kto jeszcze zdobył nagrody BAFTA 2021: https://www.bafta.org/film/ awards/2021-nominations-winners

PS Jeśli chcesz zobaczyć jak najwięcej nominowanych filmów przed oskarową galą to gorąco polecamy skorzystanie z rozpiski przygotowanej przez Narodowe Centrum Kultury Filmowej: http://www.nckf.pl/system/files/ec1_medialib/2019/01/ ListaOscarowa.pdf

Obrazek domyślny
Karolina Skórka

Prowadząca główne wydanie Śląskiej Opinii.