Nareszcie koncerty w BCK

Bielskie Centrum kultury czeka na widzów! Pierwszym zapowiadanym na luty wydarzeniem jest koncert dla wszystkich z cyklu Muzyczna ballada Europy, czyli występ Orkiestry im. Telemanna, skrzypka Piotra Sadowskiego i solistów 24 lutego o godz. 18.00. Koncerty dla wszystkich to kolejny cykl muzyczny BCK, który cieszy się wielkim zainteresowaniem publiczności. Bilety na te koncerty mają symboliczne ceny 15 i 7 zł, a ich część rozdawana jest bezpłatnie podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tym razem koncert odbywa się pod hasłem Radość miłości, a jego program wypełnią utwory takich kompozytorów, jak: F. Chopin, J. Lanner, F. Lehar, F. Kreisler, S. Moniuszko i J. Vidak.

Na kolejny koncert z nowego cyklu muzycznego Bielskiego Centrum Kultury Inne brzmienie miasta BCK zaprasza 27 lutego o godz. 17.00, wystąpi Baranovski. To błyskotliwy projekt 29-letniego wokalisty, muzyka, producenta i autora piosenek Wojtka Baranowskiego, znanego m.in. z występów z grupą Xxanaxx. Na początku 2018 roku rozpoczął solową działalność, zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do nagrody Fryderyka w kategorii fonograficzny debiut roku, a z koncertami zaliczył niemal wszystkie najważniejsze festiwalowe sceny w kraju. Zdobył złote płyty dla singli – Dym i Zbiór, platynową dla Luźno i podwójnie platynową dla Czułego miejsca. W październiku 2019 r. premierę miała oczekiwana debiutancka płyta Baranovskiego Zbiór, w zgodnej opinii krytyków to jeden z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat. Wydawnictwo przyniosło autorowi kolejne trzy nominacje do Fryderyków i uzyskało status złotej płyty. Bilety na ten koncert kosztują 60 i 30 zł.

W dalszych planach BCK są – występ nastoletniej finalistki drugiej edycji konkursu The Voice Kids – Viki Gabor 22 marca o godz. 17.00 (bilety 60 i 30 zł) oraz 26 marca o godz. 18.00 gala Viva Wiedeń – Viva Broadway, w której wystąpią Orkiestra Kameralna WM Ensamble pod dyrekcją Woytka Mrozka oraz soliści: sopranistka Edyta Piasecka, mezzosopranistka Agata Sava, skrzypek Artur Banaszkiewicz i The 3 Polish Tenors – Sylwester Targosz-Szalonek, Aleksander Kruczek, Sławomir Naborczyk. Wykonawcy zabiorą melomanów i miłośników wokalistyki w klimatyczną podróż muzyczną. Usłyszymy największe światowe przeboje z repertuaru J. Straussa, F. Lehara, I. Kalmana, A. Bocellego oraz wiele innych. Bilety na ten koncert kosztują 80 i 40 zł.

Na 10 kwietnia BCK zaplanował koncert złożony z piosenek z filmów nagrodzonych Oscarem Bielskiej Orkiestry Kameralnej. Wystąpią w nim Bielska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Jacka Obstarczyka oraz soliści – Marta Florek, Joanna Smajdor i Daniel Cebula-Orynicz. Bilety 80 i 40 zł. Z kolei bawiącą do łez komedią Wiesz, że wiem – z udziałem plejady aktorów scen warszawskich: Leszka Lichoty, Magdaleny Stużyńskiej/Ilony Wrońskiej, Michała Czerneckiego/Przemysława Sadowskiego czy Magdaleny Lamparskiej/Agnieszki Castellanos – zobaczymy w BCK 11 kwietnia o godz. 19.00 (bilety 80 i 40 zł).

Na stronie internetowej Bielskiego Centrum Kultury www.bck.bielsko.pl/ i na Facebooku tej instytucji można też obejrzeć najnowszy odcinek z lubianej przez najmłodszych serii poranków muzycznych – SuperWirtuozi. Muzyczni bohaterowie kolejny raz stają przed trudnym, jednak ekscytującym i pełnym przygód wyzwaniem.

W związku z panującą epidemią Bielskie Centrum Kultury informuje, że program imprez może ulec zmianie, o wszystkich zmianach BCK informuje na bieżąco na stronie www.bck.bielsko.pl. Bilety zakupione na imprezy przeniesione na nowy termin zachowują ważność i nie trzeba ich wymieniać. Ze względu na regulacje związane z pandemią, BCK zastrzega sobie możliwość zmiany miejsc.

Urząd Miejski w Bielsku-Białej

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.