Nowy semestr na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

W poniedziałek, 15 lutego br. Uniwersytet Trzeciego Wieku Filia Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Tychach rozpoczyna semestr wiosenny. Z uwagi na pandemię nauka odbywać się będzie w systemie hybrydowym.

– W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych słuchaczy w pierwszej kolejności uruchomione zostaną zajęcia on line, miesiąc później – jeśli będzie taka możliwość – ruszą zajęcia stacjonarne oraz sportowe – mówi Joanna Kucz – Pieczka – Kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tychach, Filia Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Od 15 lutego do 28 maja realizowane będą zajęcia on line:  zajęcia językowe dla grup średnio zaawansowanych oraz zaawansowanych (angielski, włoski, niemiecki, rosyjski) oraz spotkania w ramach sekcji wokalno-muzycznej.

Od 15 marca do 25 czerwca na UTW odbywać się będą zajęcia stacjonarne: turystyka, sekcja kulturalno – literacka, rękodzieło, florystyka i decoupage, język angielski, język francuski, język hiszpański, brydż, podstawy obsługi komputera). W Miejskiej Galerii Sztuki „Obok” zaplanowano zajęcia z rysunku.

– Jeśli sytuacja nadal nie pozwoli nam na uruchomienie zajęć stacjonarnych, przejdziemy na system zajęć on-line oraz konspektów umieszczanych na stronie internetowej –zaznacza Joanna Kucz-Pieczka.

Od 15 marca do 25 czerwca realizowane będą także zajęcia sportowe – marsze z elementami gimnastyki oraz nordic walking.

Szczegółowe informacje na temat organizacji zajęć na UTW w semestrze wiosennym 2021 Słuchacze znajdą:


– na stronie internetowej : https://www.ka.edu.pl/tychy/uniwersytet-trzeciego-wieku/
– na fanpage’u UTW na portalu społecznościowym Facebook
– w siedzibie UTW przy ul. Ciasnej 3
– dzwoniąc do sekretariatu (tel. 32 326 51 01, od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00 – 13.00).
Tyski UTW to jeden z największych Uniwersytetów Trzeciego Wieku w kraju. Działa od października 2007 roku. Początkowo w zajęciach uczestniczyło ok. 600 seniorów, dziś to  ponad 1450 słuchaczy.

Urząd Miasta Tychy

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.