Aukcje od serca

Już w tę niedzielę kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świąteczniej Pomocy. Mimo pandemii i związanych z nią ograniczeń, Polacy po raz 29. hojnie wsparli akcję. Na cel tegorocznego Finału, fundacja zebrała już ponad 30 milionów złotych, a to dopiero początek! Jak co roku wielką popularnością cieszą się aukcje Allegro Rzeczy od Serca. Specjalnie dla Was wybraliśmy najciekawsze oferty w stylu eko, czyli takie, w których zamiast przedmiotów możecie wylicytować wyjątkowe chwile lub nowe umiejętności. Gotowi? Zaczynamy!

Dla rozmownych

Ogromną popularnością cieszą się spotkania i wspólne kolacje z gwiazdami. Jeśli macie trochę wolnej gotówki swoje towarzystwo i spędzenie dnia we Francji proponują Omena Mensah i Rafała Brzoska, razem z Joanną Przetakiewicz możecie wybrać się na lunch i zakupy, a z Julią Wieniawą podszkolić się w sztuce makijażu. Nie zabrakło też śląskich akcentów. Posłanka Monika Rosa zaprasza na wspólny spacer po Murckach, a europoseł Łukasz Kohut na kawę i obiad.

Dla fotogenicznych

Sesja zdjęciowa w bajkowej scenerii, lekcja modelingu z Hubertem Gromadzkim czy fotograf na ślubie? Opcji dla osób, które chcą wystąpić przed obiektywem jest wiele, a jedną z nich jest sesja foto w postindustrialnej przestrzeni Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej. Dla osób, które wolą stać po drugiej stronie obiektywu youtuber Igor Wielmożny zaproponował dzień fotograficzny, można skorzystać również z wyjazdu w Tatry i sesji z prawdziwym góralem!

Dla żądnych wrażeń

Mówiąc o wyjątkowych chwilach mieliśmy na myśli coś naprawdę dużego. Lot akrobacyjny samolotem XtremeAir XA42, rejs jachtem po Bałtyku a może podniebny koncert na pokładzie śmigłowca? Adrenaliny nie zabraknie też podczas lotu widokowego śmigłowcem nad Beskidami czy wypadzie na quady. Na koniec można jeszcze skorzystać z treningu bokserskiego z Miśkiem Koterskim i mistrzem olimpijskim Pawłem Nastulą.

Dla zgłodniałych

Kolacja u Ciebie w domu z Szefem Kuchni Piotrem Berezą? A może zestaw burgerów od Pasibusa? Dla osób, które oprócz jedzenia, chciałby też coś ugotować polecamy warsztaty kulinarne z Top Chefem lub kurs serowarstwa. W tym roku możecie wylicytować również ekskluzywną kolację degustacyjną oraz wyjątkowe spotkanie i posiłek z załogą schroniska górskiego. Opcji jest wiele i na pewno nie będziecie głodni!

Dla wyjątkowych

Chcesz poczuć się wyjątkowo? Możesz to zrobić spędzając cztery godziny w fotelu burmistrza lub podążając śladami księżnej Kate i księcia Williama. Niezapomniane chwile można spędzić również w towarzystwie uroczego jamnika Zoji lub koni ze Stowarzyszenia Rajkonik. Na koniec możecie spróbować swojego szczęścia w licytacji i zostać twarzą budowy metra.

Opcji jest wiele, najważniejsze jednak by pomóc w szczytnym celu. Jeśli nie chcecie licytować, możecie wesprzeć WOŚP w inny sposób. Szczegóły tutaj. W tym roku Fundacja zbiera środki na zakup specjalistycznego sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

Default image
Natalia Wrocławska
Redaktorka prowadząca Śląskiej Opinii. Prowadzi podcast Szum Sporego Miasta.