Co robić z dziećmi, kiedy pandemia wszystko zamknęła…

Przed nami drugi tydzień zimowych ferii, a większość atrakcji z powodu pandemii COVID-19 jest zamknięta. To jedna z propozycja na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem. Na kanale  Fajny Ruch w Internecie znajdziecie filmiki z propozycjami ćwiczeń przygotowanych przeznauczyciela z Zespołu Szkół „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach. Jak mówi Mariusz Maławy do ich wykonania spokojnie można zaangażować całą rodzinę. 

Z jego zdalnych lekcji wychowania-fizycznego korzystają uczniowie i nauczyciele z całej Polski. Widać to po komentarzach pod filmikami. Udziału większej ilości osób wymagają np. sprawdziany, które nauczyciel zaproponował aby wystawić młodzieży ocenę. „To propozycja z kredkami lub ołówkami, która przypomina grę w skoble. Kolejna gra wymaga sprawności stóp. Dobra zabawa gwarantowana, z relacji rodziców wynika że potem były nawet konkursy rodzinne”– mówi Mariusz Maławy. 

Przed feriami filmiki na kanale Fajny Ruch miały milion minut wyświetleń!  Wynik jest tym bardziej satysfakcjonujący, że mam już swoje lata i trochę nadwagi. Nie można mnie więc porównywać z instruktorami fitness mówi nauczyciel, który stawia na pomysłowość.Wprowadza do zajęć nietypowe przedmioty: buty, ręcznik, kubek, czy pluszaka i wymyśla nowe zabawy ruchowe. Każda lekcja kończy się propozycją zabawy.

Kanał Fajny Ruch ma już 40 odcinków propozycji ćwiczeń w domu. Jesienne filmiki były realizowane ze szkoły podstawowej, w której także pracuje pedagog z Ćwiklic. Wszystko zaczęło się wiosną, kiedy pandemia koronawirusa zamknęła nas w domach. Mariusz Maławy zaczął nagrywać lekcje we własnym salonie i umieszczać je w Internecie. Zaangażował do tego całą rodzinę- w ćwiczeniach brały udział dzieci, a „operatorem” była żona. Jego propozycje zaczęły pojawiać się nawet w śniadaniowym programie telewizji TVN.

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.
Articles: 684