O dwóch takich, co segregowali, odc. 3 – Bioodpady w mieszkaniu

Zapraszamy do oglądania trzeciego odcinka w ramach „O dwóch takich, co segregowali”. O dwóch, czyli o prezydencie Wodzisławia Śląskiego Mieczysławie Kiecy oraz o jego zastępcy Wojciechu Krzyżku, którzy w ramach nowej ekologicznej kampanii miasta zwracają uwagę na to, jak ważna dla nas wszystkich jest segregacja odpadów biodegradowalnych. Temat najnowszego odcinka to bioodpady w mieszkaniu.


W ramach kampanii, w każdy piątek pomiędzy 27 listopada a 19 grudnia publikowane będą, m.in. na miejskim fanpage’u w portalu Facebook, kilkuminutowe odcinki. Zapraszamy do oglądania i udostępniania filmów, których głównym celem jest zainteresowanie mieszkańców selektywną zbiórką śmieci, bioodpadów czy kompostowaniem.


Przypomnijmy, w ramach kampanii miasto prowadzi także kilkutygodniowy konkurs dla mieszkańców. Zadaniem jest nagranie krótkiego filmu, najlepiej smartfonem, o tym, jak można dać drugie życie odpadom wytwarzanym w naszych domach i mieszkaniach. Informacje o konkursie można znaleźć na stronie miasta.


W związku z „O dwóch takich, co segregowali” w różnych dzielnicach Wodzisławia Śląskiego pojawiły się m.in. billboardy i plakaty. Ruszyła też specjalna podstrona www.eko.wodzislaw- slaski.pl/o-dwoch-takich-co-segregowali.

Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.