10 startupów ratuje klimat. Kibicuj im podczas DemoDay Climate Accelerator

Bateria zasilana elektrosmogiem, turbina wiatrowa do ładowania smartfonów, doniczki 
z wysłodków buraków cukrowych, smaczne i zdrowie mikroliście z farm wertykalnych i naturalne probiotyki dla roślin, które pozwolą nam uniknąć pestycydów. To tylko część innowacyjnych projektów, które rozwijają się w ramach programu Climate Accelerator. W czwartek, 10 grudnia, dziesięć startupów zaprezentuje swoje rozwiązania dla klimatu podczas DemoDay. 

Program akceleracji, w ramach którego startupy rozwijają swoje projekty trwa od dwóch miesięcy. Na początek każdy z projektów otrzymał po 15 000 euro grantu, a przez cały czas trwania programu innowatorów wspierali coachowie, branżowi mentorzy i eksperci.

Wśród akcelerowanych projektów są zarówno startupy na wczesnym etapie rozwoju, ale także te już bardziej dojrzałe. Większość w trakcie programu akceleracji zainteresowała swoimi rozwiązaniami inwestorów, czy pozyskała międzynarodowe kontakty. W kilku przypadkach startupy przebudowały swój model biznesowy, w innych, zwróciły uwagę na nowy segment odbiorców – opowiada Przemysław Ziemski ze spółki SPIN-US, która jest realizatorem programu Climate Accelerator.

O dziesięć miejsc w programie akceleracyjnym ubiegało się aż 149 firm. Innowacje projektowane przez finalistów wspierają m.in. gospodarkę o obiegu zamkniętym, odpowiedzialną konsumpcję 
i produkcję, inteligentny rozwój miast, niskoemisyjne rolnictwo oraz proekologiczną edukację.

Podczas DemoDay każdy z 10 zespołów dostanie pięć minut na prezentację swojego projektu. Potem o potencjale startupu i biznesowej perspektywie w dwuminutowym wystąpieniu opowie także coach, który na co dzień wspierał zespół w pracy nad projektem.

Gościem specjalnym DemoDay będzie Lech Kaniuk, jeden z najbardziej rozpoznawalnych start-upowców i innowatorów, współtwórca dachów solarnych 2w1 oraz autor książki „Siła Pędu”. Dla uczestników wydarzenia e- book autorstwa Lecha Kaniuka będzie dostępny za symboliczną złotówkę.

Udział w DemoDay jest bezpłatny. Wystarczy się zarejestrować: bit.ly/ClimateDemoDay

Informacje o startupach, które uczestniczą w programie Climate Accelerator znajdziecie tu: www.climateaccelerator.pl/startupy

Climate Accelerator to program akceleracyjny dla startupów rozwijających projekty wspierające zatrzymanie lub odwrócenie niekorzystnych zmian w środowisku naturalnym. Jego realizatorem jest SPIN-US, spółka celowa Uniwersytetu Śląskiego, specjalizująca się w transferze wiedzy 
i technologii. Inicjatywę finansuje EIT Climate-KIC, organizacja identyfikująca i wspierająca innowacje na rzecz klimatu, która działa przy Komisji Europejskiej.

Climate Accelerator

Default image
Natalia Wrocławska
Studentka Uniwersytetu Śląskiego, redaktorka Śląskiej Opinii, prowadzi podcast Szum Sporego Miasta.
Articles: 52