Fabryka Pełna Świąt – wyjątkowy projekt muzyczny w wersji online

To będzie wyjątkowe przedsięwzięcie. Na terenie Fabryki Pełnej Życia w pofabrycznych halach dawnych zakładów obrabiarek Defum odbędzie się koncert ze świątecznym repertuarem. W projekcie wezmą udział instytucje kultury z Dąbrowy Górniczej.

Koncert zostanie nagrany, a jego premiera w wersji online na portalu społecznościowym Facebook będzie miała miejsce w niedzielę, 20 grudnia.

Przedsięwzięcie zaplanowane wspólnie z Młodzieżowym Ośrodkiem Pracy Twórczej, Pałacem Kultury Zagłębia, Miejską Biblioteką Publiczną oraz Miejską Orkiestrą Dętą, jest zderzeniem tradycji z nowoczesnością. Z jednej strony różni, współcześni wokaliści a z drugiej znana wszystkim Miejska Orkiestra Dęta. Razem wykonają kilka świątecznych utworów, w nowych aranżacjach specjalnie przygotowanych na tę okazję.

W projekcie wystąpią m.in. wychowankowie MOPT-u, zespół Poczytalni, a także soliści związani z chórem Zorza – zespół „Non A Capella”. Całość odbędzie się w przestrzeni starych hal byłej Fabryki Defum, które zostaną świątecznie udekorowane, a wszystko zostanie zarejestrowane w formie koncertu online i wyemitowane na profilach w mediach społecznościowych wszystkich partnerów koncertu. Poza wydarzeniem muzycznym powstanie również krótki materiał video, w którym każda z zaangażowanych instytucji złoży życzenia świąteczne mieszkańcom miasta.

Celem przedsięwzięcia jest integracja środowisk kulturalnych w mieście w tym trudnym pandemicznym okresie i pokazanie, że pomimo wszystko trzymamy się razem i potrafimy wspólnie zrobić coś dla mieszkańców. Przedświąteczny czas jest dla nas pretekstem do spotkania i złożenia w formie koncertu świątecznych życzeń wszystkim dąbrowianom, pokazując jednocześnie jak ważna jest dzisiaj bliskość, spotkanie i współpraca – mówi Wojciech Czyżewski, prezes zarządu Fabryka Pełna Życia Sp. z o.o.

Fabryka Pełna Życia

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.
Articles: 683