Pomoc Powiatu Bielskiego po wybuchu gazu w Kobiernicach

Powiat Bielski przekaże 25 tys. zł na usunięcie zniszczeń po wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Kobiernicach. Do tragedii, której nie przeżyła jedna z mieszkanek doszło 16 października br.

Decyzję o przyznaniu pomocy gminie Porąbka podjęli radni powiatowi na wczorajszej sesji rady. Pieniądze pokryją część kosztów związanych z rozbiórką i usunięciem gruzu. Jak informują włodarze gminy, rozbiórka, załadunek i zagospodarowanie odpadów oszacowano na ok. 60 tys. zł. 

Sytuacja finansowa samorządów nie jest łatwa, ale w obliczu ludzkiego dramatu po prostu trzeba wesprzeć poszkodowanych– mówił na sesji starosta Andrzej Płonka przypominając szczegóły zdarzenia.

W piątkowy ranek 16 października z powodu wybuchu gazu zawalił się dom jednorodzinny w Kobiernicach. Strażacy wydobyli z gruzowiska 6 osób, w tym dwoje dzieci. Niestety, jedna z dorosłych mieszkanek nie przeżyła. Siódmy domownik był w tym czasie w szkole. 

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.